Sony’nin Akıllı Telefon ya da Tablet Tarafından Kontrol Edilen Lens Kameralarına Ait Basın Görselleri Sızdırıldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Teknolojiye yön veren markaların başında gelen Sony, yakın bir zamanda (muhtemelen IFA Berlin) kamera özellikleri ile ön planda olan Honami (Sony i1) adlı yeni nesil bir telefonu karşımıza çıkaracak. Sony, telefonda sunduğu kamera yeteneklerinin yanı sıra sıra dışı bir aksesuar tanıtımına hazırlanıyor. Aksesuar sayesinde akıllı telefon ve tabletler, Honami kalitesinde ve hatta daha da ilerisinde çekimler gerçekleştirecek. Android ve iOS işletim sistemleri ile uyumlu olan  lens kameralar kayda değer bir kullanıcının dikkatini çekeceğe benziyor.

Andronova

Sony’nin bu yönde çalışmalar sergilediği uzun süredir dillendirilen bir gelişmeyken, SonyAlphaRumors sitesi telefon ve tabletlerle uyumlu lenslerin basın görsellerini ortaya çıkardı. Mobil dünyasında dikkat çekecek söz konusu aksesuarlar, sahip oldukları manyetik alan sayesinde tablet ya da telefona konumlandırılacak. Wi-Fi, microSD kart yuvası ve BIONZ görüntü işlemcisine sahip lensler, NFC bağlantısı sayesinde tutturuldukları cihazlarla bağlantı sağlıyor. Lenslerin kontrolü telefon ya da tablet üzerinden sağlanacak.

Rahat kullanım ve taşıma kolaylığı sunan lensler yüksek kalitede çekimin yanı sıra hareketli anlarda da yine üst sınıf bir çekim kalitesi sunacaktır. Lens kontrollerinin ekran üzerinden sağlanamadığının altını çizelim.

DSC-QX10 ve QX100 olarak isimlendirilen lesn kameralardan QX10, 1.0-inçlik  CMOS sensöre sahipken, Sony’nin RX100M II adlı modelinde yer verdiği 20.2MP çözünürlüklü sensör ve /1.8 diyafram aralığına sahip Carl ZEISS lens çözümünü de cihazda yer alacak diğer detaylar.

Bir diğer model QX100 ise 1/2.3-inç büyüklükte sensör boyutu, 10x optik zoom ve 18MP çözünürlüğe sahip Sony Exmor R karşımıza çıkan teknik özellikler. Kamera lenslerinin çıkış tarihi ve fiyatı hakkında herhangi bir bilgi aktarılmış değil. Alt bölümde yer alan fotoğraflara daha yakından bakıldığında lenslerin Sony’nin önümüzdeki günlerde resmiyet kazanacak Honami adlı modeli üzerinde test edildiği görülmektedir.

media 16701

media 16702

media 16703

ilgili>> AndroidandMe

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın