Sony’nin Güncelleme Yol Haritası Sızdı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Hindistan yazılım geliştirme ekibi tarafından sızdırılan bir belge birçok Sony Xperia akıllı telefonun güncelleme yol haritasını gözler önüne seriyor. Listede üst sınıf telefonların yanı sıra giriş ve orta seviyede konumlandırılan akıllı telefonların hangi dönemde bir sonraki Andorid güncellemesine kavuşacağı açıkça görülmektedir.

teknik destek

Listenin ilk iki sırasında Xperia Z1 ve Xperia Z Ultra yer alıyor. Söz konusu modeller için Android 4.4 güncellemesi nisan ayı içerisinde dağıtıma sunulmuştu. Yine aynı dönem içerisinde Xperia Z1 Compact için de KitKat güncellemesi kullanıcılarla buluştu. Sony’nin 2013 yılı telefonlarından Xperia Z/ZL/ZR modelleri haziran ayı içerisinde Android 4.4 güncellemesine kavuşacak.

Android 4.4.2 güncellemesi alacak diğer modeller Xperia T2 Ultra, Xperia M2, Xperia E1 ve Xperia SP olarak görülüyor. Söz konusu akıllı telefonlar için dağıtım haziran ve temmuz aylarını kapsayan bir dönemde gerçekleşecek. Saydığımız telefonların arasında en dikkat çeken model kuşkusuz Xperia SP oldu. Sony Fransa bir süre önce Xperia SP’nin Android 4.4 güncellemesine ilişkin yöneltilen bir soruya “Xperia SP için Android 4.4 güncellemesi dağıtılmayacak” şeklinde bir yanıt vermişti. Son belge ise telefon için güncellemenin önümüzdeki ay başlayacağını gösteriyor. Tablonun alt kısmında ise Xperia Z2 için Google’ın Android 4.4.3 güncellemesini onaylanmasının beklendiği bildiriliyor.

Sony ayrıca haziran ayında Xperia C için Android 4.3, Xperia L için temmuz ayında Andorid 4.3 ve yine temmuz ayında Xperia T için Android 4.3 güncellemesinin dağıtımını gerçekleştirecek. Sızdırılan belgenin resmi bir geçerliliğinin olmadığını belirtelim. Güncelleme yol haritası Sony tarafından yapılacak bir açıklama sonrası netlik kazanacaktır.

Sony-CC-India-upate1-640x428

kaynak: xperiablog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın