Sony’nin Orta Sınıf Yeni Telefonu Xperia G Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xperia Z2 ile mobil dünyasında üst sınıf kategoride oldukça iddialı olduğunu gösteren Sony, orta ve giriş seviye çözümlerle de mobil dünyasının her alında rekabete dahil olmak istiyor. Japon üreticinin bu anlamda yeni ürününün ise Xperia G olması bekleniyor. Şubat ayı içerisinde GFX Benchmark veri tabanında ortaya çıkan ve yine şubat ayında Xperia Z1 ile yan yana bazı görselleri yayınlanan Xperia G bu defa  Endonezya’nın telekom düzenleyicisi POSTEL’in web sitesinde ortaya çıktı. Bu gelişme de cihazın yakın zamanda tanıtılacağına işaret olarak gösteriliyor.

teknik destek

Daha önce sızdırılan görsellerden yola çıkarak Xperia G’nin Xperia Z’den bu yana yer verilen OmniBalance tasarımını sürdüreceğini görüyoruz. Kamera ve LED flaşın üst orta bölüme konumlandırıldığı akıllı telefonda Sony’nin son dönemlerde tüm telefonlarda yer verdiği metal güç butonuna da yer veriliyor.

4.8-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekranın kullanılacağı Xperia G’nin güç biriminde Qualcomm cephesinden Snapdragon 400’ü göreceğiz. Adreno 305 grafik birimini beraberinde getiren işlemci 4 çekirdeğe sahip.

Moto G’ye benzer özellikler sergileyen Xperia G’de ayrıca Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi, 8MP arka kamera, 1.3MP ön kamera ,LTE desteği, NFC,  8GB dahili depolama ve microsSD kart desteği öne çıkan diğer özellikler olacak. Xperia G’nin su ve toza karşı dirençli olması ise beklenmiyor.

Xperia-G1-640x410

kaynak: PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!