Sony’nin Sirius’un (Xperia Z2) Yeni Görüntüleri ve Android 4.4 KitKat Durum Çubuğu Ayrıntıları Yayınlandı!

Sony’nin 24 Şubat’ta başlayacak Mobil Dünya Kongresi’nde resmi duyurusunu gerçekleştireceği Sirius kod adlı Xperia Z2’ye ilişkin birçok detay uzun süreden beri internet ortamına sızdırılıyor. Geçtiğimiz günlerde telefonun 12 dakikalık uzun bir inceleme videosu yayınlanmış ve telefonu merakla bekleyen birçok kullanıcı en azından Sony’nin Android 4.4 KitKat’le beraber nasıl bir Xperia arayüzü sunduğunu görmüştü.

teknik destek

Türkiye saati ile 09.30’da başlayacak basın etkinliği kapsamında tanıtılacak telefon duyuruya saatler kala bir kez daha görüntülenirken, yeni arayüzde yer alacak durum çubuğu ayrıntıları da gün yüzüne çıktı. Android 4.4’le birlikte daha şeffaf bir arayüz benimseyen üreticiler kervanına Sony de dahil olacak. Ortaya çıkan görüntüde pil simgesinin beyaz renge büründüğü görülüyor. Ayrıca pilin yanında yer alan “+” simgesi de Stamina modunun aktif olduğunu gösteriyor. Alt bölümde Jelly Bean ve KitKat durum çubuğu ayrıntılarına göz atabilirsiniz.

Sirius kod adlı Xperia Z2’nin ön cepheden çekilen görüntüsünde yeni arayüze ait simgeler, Sony’nin medya uygulamaları ve Google’ın yerleşik uygulamaları dikkat çekiyor. Bunun dışında telefonun sol tarafında metal güç tuşu, altında ses açıp-kapa tuşları ve en altta ise kamera denklanşör butonu yer almakta.

Arka bölümde ise Xperia Z1 ile aynı bölgede konumlandırılan 20.7MP çözünürlüklü Sony G-Lens kamera, orta bölümde NFC logosu, en altta ise Xperia logosu yer almakta. 5.2-inç boyutunda TRILUMINOS IPS ekran, Snapdragon 800 MSM8974AB, 3GB RAM, 16GB dahili depolama ve microSD kart desteğinin telefonda dikkat çeken özellikler olması bekleniyor.

Battery-indicator_Sirius_1

Sony-Sirius_Front-640x853Sony-Sirius_Back-640x853

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir