Sony’nin Xperia Klavyesi, Android 4.1.2 ve Üzeri Tüm Xperia Cihazlar için Kullanılabilir [Yükleme Talimatı]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony, Xperia cihazlarda yer verdiği klavyeyi geçtiğimiz günlerde Google Play’de yayınladı. Bu sayede klavye uygulamasında sağladığı gelişmeleri kullanıcılarına daha hızlı ulaştırmayı hedefleyen Japon üretici, klavyeyi sadece Xperia cihazlara özel kılıyor. Üstelik Xperia telefon ya da tablete sahip olsanız bile Android 4.4 KitKat sürümünü kullanıyor olmanız gerekiyor.

teknik destek

Kullanıcılar tarafından bir hayli beğenilen, emoji destekli, kaydırma destekli ve Sony Entertainment
Network hesabınızla senkronize çalışan klavye neyse ki XDA geliştiricilerin dikkatini çekti. Geliştiriciler sadece sınırlı kullanıcı tarafından kullanılan 6.3.A.0.18 sürüm numarasına sahip en güncel Xperia klavyenin kullanım alanını daha da genişletti. Eğer Xperia cihazınızda Android Jelly Bean kullanıyor ve cihazınızda Root yetkisi varsa, en güncel Xperia klavyeyi kendi telefon ya da tabletinizde denebilirsiniz.

Yükleme Talimatı

1- Xperia cihazınızın Android sürümüne göre alt bölümde yer alan dosyaları indirerek Recovery menüsünden yükleme yapmanız gerekiyor.

2- Jelly Bean 4.1.2 normal klavye

Jelly Bean 4.1.2 emoji desteği için

3- Jelly Bean 4.2 ve 4.3 normal

Jelly Bean 4.2 ve 4.3 emoji desteği için

Alt bölümde ise Andrid 4.4 KitKat sürümlü Xperia cihazlar için klavye dosyaları yer almaktadır. Dilerseniz alt bölümde yer alan dosyaların indirebilir, ya da dilerseniz Xperia Klavyeyi Google Play’den indirebilirsiniz.

Z1S_Keyboard_03

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!