Sony’nin Yaz Döneminde Sunmayı Planladığı Üç Telefondan Detaylar Gelmeye Başladı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Ocak ayında gerçekleşen CES 2013 etkinliğinde Xperia Z ve Xperia ZL modellerini tanıtarak yeni yıla iddialı bir giriş yapan Sony, kısa süre önce daha düşük teknik özellikler sunan Xperia SP ve Xperia L’yi tanıtarak; 2013 yılı ürün yelpazesini genişletmişti. Japonya’dan gelen iddialara kulak verdiğimizde ise Sony’nin yaz döneminde Xperia ailesine 3 yeni üye daha katacağı söylentileriyle karşılaşıyoruz.

Söz konusu telefonlar arasında en dikkat çekeni ise 6.4-inçlik bir ekrana sahip olan “Togari” kod adlı telefon/tablet melezi olacak. Cihaz hakkında son dönemde artan iddialara yaşanan son gelişme de eklenince, Sony’nin büyük ekranlı telefonlar platformuna iddialı bir ürünle girmek istediğini ön görebiliriz. Japon operatör devi NTT Docomo’nun yaz dönemi ürün serisinde yer aldığı belirtilen telefon Full HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak.

İsmi geçen diğer cihazlara göz attığımızda ise yine NTT Docomo’nun planlaması dahilinde yer alan “Dogo” kod adlı Xperia A ve “Gaga” kod isimli Xperia UL karşımıza çıkıyor. Xperia A, söylentilere göre 4.6-inç boyutunda HD ya da Full HD çözünürlüklü ekrana sahip olacak. İşlemci tarafında Qualcomm 600’ün ismi geçerken, RAM miktarının ise 2GB olduğu belirtiliyor. 2.300mAh kapasiteli bir pilin eşlik edeceği telefonda 32GB’lık dahili depolamanın yanı sıra su ve toz geçirmez bir kasa yapısı karşımıza çıkacak.

Xperia UL ise tasarım noktasında Xperia ZL izleri taşıyacak. 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekranın yer aldığı telefon, Xperia A’da olduğu gibi Qualcomm 600 işlemci ve 2GB RAM’den güç alacak. 32GB dahili depolama alanıve 2300mAh kapasiteli pil sayabileceğimiz diğer teknik detaylar arasında yer almakta.

Geçtiğimiz yıl eylül başında düzenlenen IFA Berlin etkinliğinde üç telefon karşımıza çıkaran Sony, görünüşe bakılırsa etkinlik kapsamında sunacağı ürünlerin yol haritasını oluşturmaya başlıyor.

kaynak: Android Authority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir