A server with the specified hostname could not be found

Web sitesinde DNS yönlendirmesi yaparken "A server with the specified hostname could not be found" hatası alanların çözümde yapacaklarını anlattık.

A server with the specified hostname could not be found
müşteri hizmetleri

Telefonda internette bağlanırken veya web sitesinde DNS yönlendirmesi yaparken "Belirtilen ana bilgisayar adına sahip bir sunucu bulunamadı" hatası karşınıza çıkabiliyor. Bizde ise yönlendirme yaparken ortaya çıktı. Çözümde ns1 ve ns2' ye manuel site ip adreslerini atayarak sıkıntıyı ortadan kaldırdık.

Tablet, iPad ve bilgisayarda yine aynı şekilde DNS tanımlamasıyla erişim sağlanılıyor. Otomatik ayarlarda tanımlı adreslerden çıkış yapılamadığından veya internet sağlayıcılarında yaşanan arızalardan dolayı yaşanabiliyor. Web sitesinde ise sunucunun ns yapılandırılmasında yanlışlık veya bir aksaklık böyle uyarının çıkmasına neden oluyor. Cpanel lisansını almadan yaşanan olumsuzluğun giderilmesi ns adreslerine verilen ip' lerinde kullanılmasıyla çözüme ulaşıldı.

Herhangi bir şeyle uğraşmadan önce kullandığınız sistemi, modemi ve cihazın kapatılması ve biraz bekletildikten sonra açılmasıyla belki problemin ortadan kalkacağını düşünüyoruz.

Mobil cihazlarda deneyecekleriniz şöyle olabilir:

  • Ağ unut yapılması ve durumuna göre ayarlarının sıfırlanması.
  • Birde fazla ağa bağlanılarak test edilebilir. Ağa müdahale edilecek şeylerin durdurulması gerekiyor.
  • Güvenilir olan DNS adrseleriyle kontrol ediniz. Kablosuz kullananların modemini yeniden başlatmalarını öneriyoruz.
  • VPN her alanda en son deneyeceğiniz yöntem olacak.
  • Telefona yüklü olan uygulamaların yol açtığı sorunlar. Birde tarih kısmının yanlış olmasından dolayı sayfa açılmama durumları çıkabiliyor.
  • Fabrika ayarına döndürülmesi.

Bunların sıralamaya göre uygulanması gerekiyor.

Hosting ve domain tarafında ne yapılabilir ilk satırımızda çözümünü yazdık. Sunucu üzerinden daha sonra işlem yapmak isteyenler için ay sonuna doğru lisans alınmasını öneririz. Gün bazlı bir ödeme planı çıkıyor. Ay' ın son günde de iptal edersiniz veya sanal kart kullanırsanız ödeme alınamaz.

A server with the specified hostname could not be found

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 22:23