Coinbase' den Binance Bitcoin nasıl transfer edilir

Coinbase' den Binance Bitcoin daha doğrusu kripto para nasıl transfer edilir ülkemizde çok sorulmasa da genel bir bilgi olarak yazmak istedik.

Andronova

Binance ve Coinbase hesabına sahipseniz, kripto paraları kendi aralarında göndermek isteyebilirsiniz. Bu olay özellikle Türkiye’ de pek bilinmiyor diyebiliriz. Yapacağınız işlem, almayı düşündüğünüz coin’ in cüzdan adresi kopyalanması ve ardından, ilgili cüzdan adresine gönderilmesi. Örneğin, Bitcoin transfer yapmak istiyorsanız Coinbase’ den ilgili borsaya aktarmayı düşünüyorsanız, Bitcoin cüzdanın adresini o borsaya kopyalamanız gerekmekte. Sonrasında, Coinbase’ de yer alan Bitcoin’ i “Gönder” adlı seçeneğe giderek cüzdan adresinizi “Kime” adlı alana yapıştırıp borsaya gönderilir.

Çoğunlukla aktarım zamanının hızlı olduğu söylenilir. Tabi kullanılan coin ağı ile alakalı geçikmelerde yaşanabilir.

Binance’ e kayıt olmak isteyenler için %10 indirim referans kodu https://accounts.binance.com/tr/register?ref=DZQKUBXU bağlantısını kullanınız.

Coinbase’den Binance’e Bitcoin transfer etme

  • İlgili para biriminin cüzdan adresini kopyalayınız. Coinbase üzerinden “Gönder al” tıklayın.
  • Kripto gönderin ve cizdanın adresini “Kime” alanına yapıştırınız.
  • Devam et ve sonrasında “Şimdi gönder” ile işleminize çıkan seçenekle devam ediniz.
  • 5 – 30 dakika içerisinde transfer gerçekleşebilir. Tabi yoğunluk ve teknik sorunlar yoksa.

Binance’ de yer alan “Fiat ve Spot” cüzdanı alanına gidiniz ve giriş yapmadıysanız giriş yapınız. Borsa ana sayfasında üst kısımda bir gezinme çubuğu göreceksiniz. Cüzdan sekmesinin genişletilmesi için tıklayınız. Gezinme menüsüyle karşılaşacaksınız. Buradan “Fiat ve Spot” olana tıklayınız. Bu bölüm para birimlerini yatırma ve çekme alanıdır.

Coinbase hesabınıza gidiniz. “Gönder al” yazana dokunun ve yine cüzdan adresini yapıştırınız. Buradaki alanlar ana sayfadaki al sat ve gönder al butonlarında yer alıyor.

Dikkat etmeniz gereken önemli iki şey var ve bunlarda yanlışlık yaparsanız paranıza ulaşamazsınız. Birincisi doğru cüzdan adresine gönderim yapmanız gerekiyor ve diğeri de doğru para biriminin cüzdanına aktardığınızdan emin olunuz.

Coinbase' den Binance Bitcoin nasıl transfer edilir


Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 02:07

Andronova