Gmail şifremi unuttum ve adresimi

Google' nin e-posta hizmeti olan Gmail kullanıcı adınızı ve şifrenizi unuttuğunuzda nasıl bulabileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız. Sorularınız için yorum bırakınız.

Gmail şifremi unuttum ve adresimi
banner192

Gmail e-posta hizmeti dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan e-posta servisidir. Bu makalemizde gmail kullanıcı adınızı unuttuğunuzda nasıl bulabileceğinizi yayınlayacağız. Bu arada şunu hatırlatalım. Gmail hesabınız ile ilgili herhangi bir bilgi hatılamıyorsanız hesabınızın kullanıcı adını öğrenemezsiniz. Aşağıdaki başlık altında yayınlayacağımız adımları takip ettiğinizde kullanıcı adınıza ulaşabilirsiniz.

Gmail e-postasını unutan takipçilerimiz ilk olarak aşağıda paylaşmış olduğumuz gmail adresimi unuttum linkine tıklayarak işlemlere başlayabilirler. Unutmadan haber sonunda ilişkili haberler bölümünde yer alan haberlerimiz konu ile alakalı içeriğe sahip. Bu haberleri inceleyerek başvuru adımlarını ve adreslerine ulaşabilirsiniz.

Not: Gmaiş şifre sıfırlama da çıkan soruya yanıt veremiyorsanız hemen altında yer alan "farklı bir soru deneyin" yazısına tıklayınız. Bu seçenek güvenlik soruları bitene kadar ekrana gelecektir. Yani hangi soruya yanıt verebilecekseniz oraya kadar o seçeneğe tıklayınız. Birde eğer bir cihazda mail hesabınız açık kaldıysa bilgisayar üzerinden şifre sıfırlama yaparken mobil cihazın ekranına doğrulama ya da onay kodu gelebilir.

Gmail e-posta adresimi unuttum nasıl bulabilirim

facebook müşteri hizmetleri

Bu google.com/accounts/recovery/forgotusername linke tıkladığınızda Google sizden e-posta adresinizi hazırlatmak için bazı bilgiler isteyecektir. Bu bilgiler tabiki belge değildir. Gmail e-posta adresi aldığınızda Google'ye bildirdiğiniz hesap bilgileridir. E-posta adresi aldığınızda Google sizden zorunlu olarak cep telefon numaranızı veya kurtarma e-posta istemektedir. Bu bilgilerden herhangi birini hatırlamadan gmail kullanıcı adınıza ulaşamayabilirsiniz. Bu hatırlatmamızı yaptıktan sonra işlemlerimize başlayalım.

Yukarıdaki linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda Google sizden hesabınız ait cep telefon numaranızı veya ikinci e-postanızı isteyecektir.

 Gmail e-posta adresimi unuttum nasıl bulabilirim

Yukarıda sizden istenilen bilgileri yazdıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranda kayıt esnasında vermiş olduğunuz ad soyadı karşınıza gelen kutucuğa yazınız. İlk kayıt sırasında vermiş olduğunuz ad soyadı yazarken mantıklı bir şeyler yazdığınızı umuyoruz. Çünkü rastgele bir şeyler yazdıysanız hatırlamanız mümkün değildir.

Gmail şifremi unuttum ve adresimi

Yukarıdaki bilgileri doğru girdiğinizde sistem sizlere kullanıcı adınızın yer aldığı bir web sayfasına yönlendirecektir. Eğer yukarıda vermiş olduğunuz bilgilerden herhangi birini yanlış girdiğinizde ise sistem sizlere “Sağladığınız bilgilerle eşleşen Google hesabı bulunamadı.” uyarısı verecektir. Böyle bir durumda hesabınıza ait bilgilere ulaşamayacaksınız. Yeni bir gmail hesabı almaktan başka çareniz bulunmamaktadır.

Bu tarif ettiğimiz yöntem ile eğer kullanıcı adınıza ulaşamazsanız yapmanızı gereken üye olduğunu sitelerden öğrenmektir. Eğer üyelik yaptığınız siteye bulmak istediğiniz gmail hesabınızı verdiğinizden eminseniz o hesabım ayarlarına girerek e-posta adınıza ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 12:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismet şentürk
ismet şentürk - 2 hafta Önce

telefonum arızalandı.rehber bilgilerimi watsap gmail.deki yedeklemeden ögrenmek istiyorum ama kullanıcı adımı ve şifremi unuttum yardım ederseniz sevinirim.slmlar

Rehber yedeğini almak için şifre sıfırlama
Rehber yedeğini almak için şifre sıfırlama @ismet şentürk - 2 hafta Önce

Şifre sıfırlamada alternatif seçenekler ve bunlara erişim olmadığını belirten seçenek var mı?