Gse iptv kendi kendine kapanıyor açılmıyor

İndiriliyor playlist yüklenirken veya Gse iptv uygulaması açılır açılmaz kendiliğinden kapanıyor. Belki ücretsiz program olmasından dolayı yoğunluktan olabilir.

Andronova

Gse iptv açılmıyor sorunu yaşayanları bir kısmı hizmet aldığı yerden ve bir kısmı ise uygulamanın bağlantı sırasında sorun çıkarabiliyor. Buradaki yaşanan durumsa alınan hizmet yerinin sunucularından kaynaklanmakta. Kanal listesini çekerken erişim yapmaya zorluyor ve sonuçsuz kalınca kendini kapatıyor. Lakin test yaparken bir şeyi fark ettik. Mobil veri ile bağlanmıyorken WiFi üzerinden açıldığını gördük. Bu şekilde ara ara kullanıcıların karşısına çıkıyor. 

Yazımızda iki konuyu ele alacağız. Birisi uygulama açılıyor ama kanal listesi gelmiyor ve diğerinin ise uygulama tamamen açılmama durumu var.

Bir şey yapılmadan önce başkalarının da aynı durumda olduğunun araştırılması önemli. Artı farklı cihazlarla ve internet bağlantısının değiştirilerek test edilmesi gerekiyor.

Gse iptv WiFi ile açılıyor mobil veri internetle açılmıyor diyenlerin kullandıkları URL uzantısının değişmesi gerekiyor. Örnek kullanılan server bazı ülkelerin mobil veri ile çalışmasında problem çıkarabiliyor. Ya da mobil tarafında engelleme yapılabiliyor.

Gse iptv kendi kendine kapanıyor hatası yaşayanlar

Gse iptv uygulaması açılmıyor, sunucularda yaşanan problemlerden veya uygulama tarafında yapılan çalışmalardan sonra uyumsuzluk göstermesinden kaynaklı çıktığı oluyor. Buradaki tamamen açılmamasını veya açıldıktan sonra hemen kapanmasını ele alıyoruz. Şu an olan aşırı yoğunluğa bağlı bir durumda olabilir.

 1. Kullandığınız cihazdan kaynaklı olma olasılığının değerlendirilmesi gerekiyor.
  1. Banlanma, tarihin yanlışlığı ve boş alanın yetersizliği sıkıntı çıkarabilir.
  2. Yüklü sistem versiyonunla uyum göstermemesi.
  3. Kullanılan işletim sisteminin farklı versiyonlarıyla test edilmesi. (Android dışında iOS)
 2. Alınan hizmet tarafından kaynaklı durumlar.
  1. Hizmet süresinin sonlanmış olması.
  2. Sunucularının arıza yapması.
  3. Yasal olmayan hizmetler olduğundan operasyona uğraması.
  4. Bakım çalışmalarının yapılması.
 3. Uygulamanın yol açtığı problemler.
  1. Çıkardıkları sürümün sorunlu olması. (Öncekine dönüş yapınız)
  2. Çıkan her versiyondan sonra gereksinimlerde değişimler görülebilir.
  3. Cihazdaki yüklü olanlarla çakışmaya neden olması.
 4. Yurtdışı ve içi internet faktörü.
  1. Ülkenizdeki veya dışındaki port kaynaklı sorunlar.
  2. Altyapı veya kablolardan kaynaklı durumlar.
  3. Otomatik alınan dns adreslerinde sorun çıkması durumlarında manuel bir kaçını deneyiniz.
  4. Kablosuz ve mobil internetle ayrı ayrı denemeniz gerekiyor.
  5. Hızın çok düşük olmasını da bu listeye dahil edebiliriz.

Test edebiliyorsanız başka hizmeti veya aldığınız hizmeti başka uygulamada deneyebilirsiniz. Birde bilgisayardan da denenebilir. Malum gerekli metinler ilgili sitesinde yer alıyor. Kullanılacak program içerisinde vlc adlı media player kullanılabilir.

Gse iptv kendi kendine kapanıyor açılmıyor

Gse iptv açılmıyor mu?

Yukarıdakilerin denenmesinden sonra duruma göre uygulamanın destek kısmı kullanılabilir. Ama kesinlikle önceki bir kaç sürümle denenmesi gerekiyor. Tabi kullanılan sistemle alakalı olma olasılığını düşünerek iPhone ile kesinlikle test etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Alınan iptv paketinde verilen m3u url bağlantısının doğruluğunun testi içinde çalışacak başka alanlarda kontrol edilebilir. Kullanıcı bilgilerinde ad, port ve şifre gibi bilgilerin direk çalışacağı yazılımlardan da kontrol edebilirsiniz.

Test araçlarında bilgisayar, Smart TV ve telefon ile ayrı ayrı incelenmesi sizi sonuca götüreceğini düşünüyoruz. Çözümde genelde yukarıdakilerin işe yaradığını düşünüyoruz.

Gse iptv açılmıyor


Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 14:55

Andronova