Instagram dil ayarları nasıl değiştirilir?

Instagram dil ayarları kendi kendine değişti şeklinde garip durumlar çoğunlukla yayına alınan bir versiyondan sonra ortaya çıkıyor. Dil değiştirmek istediğinizde değişmiyor ve değişiyor gibi görünüyor. Başlık aynı zamanda bu sorunun cevabını verecek.

Andronova

Dil İngilizce oldu sorunuyla karşılaşanlar bir ara sürüm güncellemesiyle bu sorunla karşılaştı ve yine çözümünde ise yeni bir versiyon çıkarılarak kullanıma sunuldu. Ama kullanıcı kaynaklı dil sorunu için kesin çözüm aşağıda yer alıyor. 

Uygulamalar dil ayarı olarak telefonunun dil seçeneklerini kullanır. Bundan dolayı uygulamanın ve telefonun dil ayarlarının incelenmesi gerekir. İşlem yaptıktan sonra cihazınızı yeniden başlatıp tekrardan ayarların değişip değişmediğine bakmanız gerekiyor.

Instagram dil kendi kendine değişir mi?

Bir kaç kez biz buna şahit olduk. Kendiliğinden dil değişiyor ve siz düzeltmenize rağmen tekrardan eski haline geliyor.

Benzeri durumlarda ilk sorunun başladığında az sayıda kişinin etkilendiğini görüyoruz. Sonrasında yavaş yavaş ilgili sayı artıyor.

Uyarılar cihaz sistemlerine göre değişebiliyor. Yani yazılım kısmında yaşananlara göre değişe de biliyor. Örnek iPhone üzerinden ilk denediğimizde baya bir süreliğine Türkçe olarak görünüyordu.

Büyük ihtimalle bazılarında şu an yaşanmıyor. Eğer geliştiricinin çıkardığı versiyondan kaynaklıysa kısa sürede yenisinin çıkacağını söyleyelim. Bu şekilde oluşmamışsa gün içerisinden sorun çözülmüş olacaktır.

İngilizce olan uygulamanın dilini Türkçe yapma

İngilizce olan instagram’ ı Türkçe’ ye çevirmek için ilgili sıralamayı aşağıya bırakıyoruz.

  • Uygulamanın profil alanına giriniz,
  • Üç çizgili alana dokunun,
  • En alta doğru inin ve “Settings” yazana dokunun,
  • Sonrasında “Account“ ve oradan da “Language” yazana geçin,
  • Ülke seçiminde Turkish ya da Turkey yazanı bulun,
  • Dil değişimine onay vermek için “Change” yazana dokunmanız yeterli olacak.

Not olması için olur da dil bölümünde birden fazla aynı dil varsa en altta olanı seçin.

Instagram dil ayarları nasıl yapılır
Instagram dil ayarları nasıl değiştirilir?
Instagram ingilizce oldu Türkçe yapma
Instagram dil değiştirme seçenekleri
instagram Türkçe yapma
Uygulamanın dilini değiştirme

Instagram dil değişmiyor hatası yaşayanlarında bu içerikten faydalanmaları gerekiyor.

Dil ayarları nasıl yapılır 

  • iOS kullananlarında Genel / Uluslararası / Dil yazılı seçenekten işlemi yapın. 
  • Android modellerinde ise Dil ve Giriş / Dil
  • Windows olan cihazlarda ise orta başla butonuna dokunun, parmağınızı sola doğru kaydırın. Aşağıya doğru inin ve Ayarlar / Dil + Bölge / Telefon dili olarak gerekli düzenlemeyi yapın.

İçerikteki Instagram dil ayarları eski modellere göre resimli anlatım olarak hazırlanmıştır. Değişken olsa dahi birbirine benzer. Eğer ulaşabilirseniz şirketin yardım alma alanından durumunuzu iletiniz. Birde bilgisayarda deneyiniz. Tabi mobil cihazların tarayıcıları da tercih seçenekleri arasında yer alıyor.

Bazen instagram kaynaklı sorunlardan dolayı menü ve ayarların dili İngilizce olabiliyor. Geçen sene bu şekilde bir sorundan dolayı bazı kullanıcılar uzun zaman instagram uygulamasını İngilizce kullandı. Daha sonra instagram yayınladığı bir güncelleme ile sorunu çözdü. 

  • 3 Çizgiden ayarlar bölümüne giriyoruz. Sonrasında dil yazan seçeneğe dokunup Türkçe dilini seçip değiştir ile onaylıyoruz.
Instagram Türkçe dil ayarlarının sıralaması
Dil seçenekleri çıkmıyor ise yeniden başlatın

Instagram dil ayarları değiştirme sırasında oluşan uyarı mesajlarında yapılacaklar yine site içerisinde bulacaksınız.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın