Instagram hesap kurtarma kesin çözüm nasıl yapılır?

Instagram hesap kurtarma tarafında aklımıza gelenlerden söz edeceğiz. Nasıl çözülür net bilemeyiz ama önerdiklerimizin zaman zaman işe yaradığını görüyoruz.

Instagram hesap kurtarma kesin çözüm nasıl yapılır?
müşteri hizmetleri

Instagram kurtarma çözümü için ne yapılır şeklinde çok sayıda paylaşımlarla karşılaşıyor olabilirsiniz. Çoğunlukla bu yazıda dahil kesin çözüm pek mümkün olmayabiliyor. Çözümü kullanıcının hesabını açarken kullandığı bilgilere göre değişken olacaktır. Arayış içinde olanların formlarda yazılanlara bazen dikkat etmeleri gerekebiliyor. Özellikle özelden yazın diyenlere dikkat edilmesi şart.

Bir şeylere kalkışmadan önce şu an yaşadığınız acaba farklı nedenlerden dolayı mı yoksa çalınma durumu mu bunun netleştirilmesi gerekiyor. Kişilerin ısrarla şifremi doğru giriyorum ama yanlış yazıyor diye yardım isteyenleri görüyoruz. Geliştiriciye saydıran mı ararsınız ya da tehdit edenleri. Bu tarz olanların çoğu bilinçsiz dediğimiz kesimdir. Halbuki hesabı çalınmıştır ama zannediyor ki sistem tarafında sorun var. Ya da hesabında.

Instagram hesap nasıl kurtarılır

Talep oluşturma adına bir form oluşturduklarını görmedik. Şifre sıfırlamadaki sunulan önerilerle ilerleniyor. Hadi hesap nasıl kurtarılır pek seçeneğimiz olmayan adımlara bir göz atalaım.

 1. Parola sıfırlamasını uygulamadan ve tarayıcıdan ayrı ayrı yapınız.
  • Farklı öneriler çıkabiliyor.
 2. Uygulamada sıfırlamayı yaparken "Yardım" adlı seçeneğe dokunduğunuzda bazen bir talep oluşturma alanı sunabiliyor.
  • Verilen mail üzerinden görüşmeye devam ediliyor. 
 3. Destek almanız için bir kanal açılmışsa kimlik görüntüsünü isteyerek talebinize yanıt verebiliyorlar.
  • Lakin hesap açılışında gerçek bilgileriniz kullanılmamışsa ne yazık ki bu öneri sonuçsuz kalabiliyor.
 4. Facebook' un yardım bağlantılarından yararlanılabilir. Malum aynı şirketin.
  • instagram için başvurularda bir bakıyorsunuz ki Facebook uzantılı mail ile dönüş yapılmış. (Yazı sonundaki öneri konudan yararlanınız)
 5. Sizin için önemli bir hesap ise savcılığa şikayette bulunarak resmi kanaldan geliştiriciye iletilmesi. Hatta dolandırıcılık veya özel hayata müdahale edilen durumlarda bunları yapan kişilerin tespiti için gerekli yazışma ilgili sosyal medya ile yapılabiliyor.

Başka bir hesap kullanılarak destek talebi gönderildiğinde genelde dönüşler olumsuz oluyor. Size önerilerde bulunuyorlar ve çoğunlukla işe yaramayan adımlar oluyor. 

Instagram hesap kurtarma kesin çözüm nasıl yapılır?

Burada bazılarında çıkan seçenekten bahsetmek istiyoruz. "Daha fazla yardıma..." yazılı seçeneğe dokunduğunuza siz ya yardım konuları alanına yönlendiriyor ya da talep göndermeniz için bir bölüm açıyor. Bunu test etmek adına önce şifreyi yazıp girmeye çalışınız ve sonra buna dokunun.

Instagram hesap nasıl kurtarılır

Kurtarma için talep gönderimi

Çalan kişi dondurma veya kapatma gibi işlemlerden birini uygulamışsa o zaman aşağıdaki bağlantıyı kullanmanızı öneririz. 

 • help.instagram.com/contact/606967319425038

Diğer seçeneklerin bazılarına yine yazı sonundaki ilişkili haber alanında bulacaksınız. Önerdiğimiz her iki yazıyı da kullanmanızı öneriyoruz.

Telefon numarası ekli hesaplarda hala numara duruyorsa sıfırlayıp mobil ile giriş seçeneği çalıştırılabilir. Yani giriş kodu sms olarak gelecek. Eklediğinden emin olmayanların aklına gelen tüm bilgileri kullanmalarını öneririz. Sıfırlama işleminde telefon numarası, mail ve kullanıcı adı ile ayrı ayrı denenmesini kesinlikle öneriyoruz.

Kurtarma için talep gönderimi

Hesabınız çalınmış olabilir mi yoksa farklı sebepler mı var?

Şifre sıfırlamayı denediğinizde karşınıza farklı bir mail bilgileri çıkıyorsa (Tam görünmez devamında *** çıkacaktır) o zaman çalındığını anlarsınız. Lakin bazen farklı kurtarma seçenekleri çıkabiliyor. Bunun anlaşılması adına hem bilgisayarla (Tarayıcı) deneyeceksiniz hem de uygulamanın üzerinden. Büyük ihtimal farklı sıfırlama önerileri sunacak.

Başka bir telefon kullanarak denemenizi öneriyoruz. Çok sık yapılanların sonucu engel olabiliyor. Tabi sık işlemleri yaptığınızda kullandığınız internetinde engellenmesi mümkün.

Birde daha önce beni hatırlat şeklinde kullanılan cihaz ve bilgisayarlar olmuşsa bunlardan deneyiniz. Belki giriş yapabileceksiniz. Artı bakarsınız çalınsa daha bunlardan girmeniz kısa süreliğine mümkün olabilir.

Gelelim başka test yöntemine. Arkadaşlarınızın hesaplarından hesabınızı inceleyiniz. Yapmadığınız paylaşımlar var mı ve kendinize mesaj atınız.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2021, 20:47