Instagram hikayelerde Türkçe müzikler çıkmıyor

Instagram hikayelerde Türkçe müzikler çıkmıyor nasıl çıkar sorusuna cevap vermeden önce dikkatli şekilde inceleyeceğiniz maddeler var. Tabi geçici olabilir.

Andronova

Instagram hikayelerde müzik eklemek isteyince müziklerde yabancı şarkılar çıkıyor sorunu pek yaşanmasa da olası nedenlerden söz etmek istedik. Şu an yaşanan bazen sistem sorunundan dolayı çıkarken, bazı durumlarda ise kullanıcının yapmış olduğu bir şeyle alakalı olabiliyor.

Hikayelerde Türkçe müzikler çıkmıyor sorunu için yapılacakların çoğu deneme yanılma ile bir yol bulunacağını düşünmekteyiz. Tabi sistem arızalarından biri çıkmamışsa.

Zaman zaman yoğun kullanımlarda yaşanan kısmi problemler çıkabiliyor. Bunun dışında birde geliştiricinin çıkarmış olduğu yeni bir güncelleme olmuşsa işte bu tarafta da bazen aksaklıklar yaşatabiliyor. Çıkan versiyonun cihazların Android sürümlerinden bazılarıyla uyumsuz çalışması her dönem karşımıza çıkmıştır. Tabi eskiden daha sık yaşanırdı ama zamanla nadir dediğimiz durum oluştu.

Hikayelerde Türkçe sanatçılar neden çıkmıyor

Öncelikle kullanıcının bu durumun çıktığı zaman aralığında ne gibi şeylerle uğraştığını bilmemiz gerekiyor. Bunlar gözden geçirilip teker teker adımlar uygulayacak.

  • Uygulama dil seçeneklerinde bir şeyler değiştirildi mi?
  • Müzik ekleme alanından doğru seçenekle işlem yapıyor musunuz?
  • Uygulamanın versiyonu çok eski olabilir mi?
  • Uygulamaya güncelleme gelmiş olabilir mi?
  • Sistemde arızalarında veya bakımlarında çıkma olasılığı var.

Müzik ekleme simgesine dokunduğunuzda sizin için şekli ve birde göz at yazan bir seçenek olduğunu söyleyelim. Göz at yazana girerseniz yabancı müziklerle karşılaşacaksınız. Sizin için olanda dil ayarlarınıza göre öneri parçalar çıkacak.

Instagram hikayelerde Türkçe müzikler çıkmıyor

Üst resimdeki başlıktan s.için yazılı olana dokunduğunuzda ve bölge olarak Türkiye olarak yer alıyorsa Türkçe şarkılar çıkacaktır. Daha fazlasında ise yine yabancıların ağırlıkla olduğu bir liste açılacak.

hikayeler müziklerde yabancı sanatçılar çıkıyor

Hikayelerde Türkçe şarkıları görme

Yukarıdakiler denendikten sonra yapmanız gerekenleri sırasıyla uygulayınız. Örnek başka hesapla girip denenmesi, telefon değişikliği yapılarak deneme ve uygulamanın önceki versiyonlarından birini kurup test ediniz.

Çok eski işletim sistemine sahip telefonlarda uyum problemleri yaşanabiliyor. Bundan dolayı güncel yazılıma sahip cihazlardan denenmesi gerekiyor. Diğer türlü durumsa çıkarılan güncellemenin sorunlu olması. Burada yine öncekine dönüşle çözüme ulaşılıyor.

  • Dil ayarı nasıl değiştirilir? Uygulamanın ayarlarına girip buradan “Hesap” kısmını açınız. “Dil” yazana girip talimatları izleyiniz.
  • Birde aynı alanda yer alan hesap türünün değiştirilmesi çözüm sağlayacak. Pro seçiniz ve istediğinizde tekrardan kişisele dönersiniz.
  • VPN üzerinden deneyebilirsiniz.
  • iPhone kullananların bölge ayarını ayarlardan kontrol etmelerini öneririz.

Bu durum belki Reels tarafında da aynı olabilir. Başkalarında var mı diyerek araştırmadan önerilerin yapılmaması mantıklı olacak.

hikayeler dil ayarları

Hikayelerde müzikler görünmüyor mu?

Bu da bazen ayrı bir problem olabiliyor. Yine yukarıdakilerin denenmesinden sonra anlaşılacağını düşünüyoruz. Uygulamanın veya cihazın sorun çıkarmasından dolayı olma olasılığı yüksek olabilir. Tabi yine geneli kapsayan bir aksaklık çıkma olasılığı da var.

Başkasının hesabında ve telefonunda deneyenlerin ya uygulamanın sürümünü değiştirmesi gerekir ya da hesabının türünü değiştirerek çözeceğini düşünüyoruz.


Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2021, 18:22

Andronova