MHRS network error hatası

Covid aşısı randevusu için 182 mhrs.gov.tr' ye girdiğimde "Network error" hatası alıyorum diyenlerin sayısı ciddi şekilde son zamanlarda artış gösteriyor.

MHRS network error hatası
müşteri hizmetleri

Sanırız özellikle bu hafta başı ya da geçen hafta sonunda bizde böyle bir şeyin sık karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Uygulama üzerindeki OK butonuna dokunuyoruz tekrardan giriş bilgilerini yazıyoruz ve "Giriş" dediğimizde aynı uyarı ekrana geliyor. Defalarca denememize rağmen bir sonuç elde edemediğimizden dolayı birde şansımızı Chrome tarayıcısıyla deneyelim dedik. Yine aynı durumla karşılaştık ve müsait bir vakitte denemeye çalıştığımızda sonuç aynı oldu.

Network error, ağ hatası yani bağlantı sorunu anlamına gelen bildirim metnidir. Tahmini çok aşırı taleplere cevap veremediğinden servis dışı kalmış diyebiliriz. Aşı başvurularında sık karşımıza çıkıyor ve özellikle Hükümetin aşıyla alakalı paylaşım yaptığında tıkanmalar olduğu görülüyor.

Karşınıza çıktığında ilk deneyeceğiniz adımlar şunlar olacak:

  • Hem tarayıcıdan hem uygulamasından deneyiniz.
  • Girişteki e-devlet ile giriş yapılması belki o an için bir çözüm getirebilir.
  • İnternet bağlantıının değiştirilerek denenmesi.
  • Bilgisayarınız varsa birde böyle bir deneme yapınız.
  • Kullanılan cihazın tarihinde yanlışlık olması sonucunda erişimlerde problem yaşanacaktır.
  • Genele yayılan bir problem var mıdır diyerek araştırınız.
  • Aciliyet varsa 182' yi aramanız daha mantıklı olacaktır.

Öncelik bu sıralama olacak ve sonrasında yazının devamını okumanızı öneriyoruz.

Virüsten önceki zamanlarda şimdiki kadar kullanıcıya hizmet vermeyen uygulamanın belli bir oranın üzerine çıkması sonucu sistemlerin cevapsız kaldığı düşünülmekte. Gereksiz kullanımların önüne geçilmesi adına toplu kullanımların çıkışına neden olacak açıklamalardan kaçınılması veya sıralama şeklinin belirlenmesi daha sağlıklı olacağını düşünmekteyiz.

Gelelim network sorunu için acaba ne gibi işlemlerin yapılacağına. Deneyeceklerimize baktıktan sonra devamında kullanımdan emin olmanız gerekiyor.

Çok sık bir şeyin denenmesinden sonra sistem sizi dışlayabilir. Burada kablosuz kullanılarak bağlantı yapan kişinin modeminin fişini çıkarıp bekleterek takması gerekiyor.

Geliştiricinin ek özelliklerin adına ya da geliştirme tarafında yapılan işlemlerden sonra uyumsuz yanların var olduğundan emin olanlar önceki versiyona dönsün.

Yaptırım durumlarında geçici engeller çıkabilir. Sonucun tamamlanmasını beklemeniz gerecektir.

MHRS network error hatası

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 01:38