TikTok asgari yaş şartı canlı erişim askıya alındı

TikTok asgari yaş şartı ne demek şeklinde bir şikayetle karşılaştık. Topluluk kurallarını birden fazla ihlal etmesinden dolayı canlı yayına erişim yasağı uygulanmış. Ne yapılabilir diyerek araştıranları görüyoruz. Esasında bunu yazanın yaşı tutuyor.

Andronova

Canlı yayın yapabilecek yaşta olan birine yayın yasağı uygulanmasının temelinde şüpheli durumların oluştuğu söylenebilir. Belki birileri şikayet etmesinden dolayı da böyle bir şeyin çıkmış olması mümkündür.

TikTok canlı erişim askıya alındı, ağın kurallarına uyulmaması sebebiyle uygulanan geçici yayın yasağı denilebilir. Buradaki uyarı asgari yaş şartına uygulamaması. Normalde belli yaş grubunda yer alanların hesap açma izinleri olabilir ama canlı yayın açmak için yaş sınırı değişkendir.

TikTok canlı erişim askıya alındı hatası

TikTok canlı yayın engelini aşmak için izlenmesi gereken birtakım yollar vardır. Bu yolların başında kişinin en az 1000 takipçi kuralına uyarak yayını başlatması gerekmektedir. Topluluk Kurallarını ihlal eden kullanıcılara uygulama içerisine erişim kısıtlaması ve engel yasağı getirilmektedir. Kullanıcı hesabının engellendiğini bildirim yoluyla öğrenmektedir. Bazı durumlarda kişiye bildirim gelmeyerek direk kullanıma kapatılma durumu da söz konusudur.

Canlı yayın açamama ve engellenme nedenleri şikayetler, uygunsuz davranışlar ve hakaret gibi durumlarda da kullanıcılara yayın engelleri getirilmektedir.

TikTok uygulaması tarafından oluşturulan kurallar çerçevesinde hareket etmeyenlerin aldıkları cezalardır. Topluluk kuralları olarak geçmektedir. Bu kurallar yayın yapma ve video paylaşma konularında kullanıcıları uyarmaktadır. Kurallara uymayan kullanıcılara bildirim gelerek yada bildirim gelmeden yayın engeli cezası gelmektedir. Bu cezalar kaldırılmadığı sürece kişiler canlı yayın oluşturamaz ve açamaz. Canlı yayın engelinin kaldırılması için belirli başlı yöntemler vardır.

Canlı yayına erişim yasağı kaldırmak mümkün mü?

Yayın engelinin aşılması itiraz sürecinin kişi tarafından başlatılması ve TikTok tarafından sürecin değerlendirilmesi ile çözüme kavuşur. Kalıcı bir süre engel yiyen bir hesap kullanıcısı tarafından hızlı bir şekilde rapor edilmelidir.

Çoğu kişi TikTok uygulamasının kendilerine yasak konulduğunu zannetmektedir. 1000 takipçi sayısına ulaşmadan yayın yapıldığını bilmeyen kişiler canlı yayın açmak istedikleri sırada uyarı ile karşılaşmakta ve yayın açamamaktadır. Bu tür durumlarda kullanıcı yayın engeli aldığını varsaymaktadır. Ancak yayın açılması için şart olan en az 1000 takipçi sayısının oluşmaması nedeni ile kişiye izin verilmemektedir. Süreli olarak engel yasağı yiyen bir kullanıcının engeli belirli biz zaman sonra ortadan kalkacaktır.

TikTok canlı erişim askıya alındı

İtiraz ile yayın engelinin kaldırılması

Uyarıyı alanların bir kısmında itiraz edilmesi için bir seçenek sunulabiliyor. Ekranında böyle bir şeyin çıkmadığını söyleyenler için önerimiz başka telefondan test etmeleri.

Ağın bazı sebeplerden dolayı hiç bir itiraz önerisi sunmadan sadece bilgilendirme yaptığı anlarda olabilir. Biz bunun için uygulamanın ayarlarındaki rapor et seçeneğinin kullanılmasını öneriyoruz.

Hiç bir şekilde ilgili alana ulaşamayanların, isterseler bilgisayardaki tiktok.com sitesindeki yardım alanını ulaşarak sıkıntılarını iletebilirler. İlla uygulama alanını da kullanmak isteyenlerinde oturumlarının kapalı durumdayken ? işaretine dokunmalarını öneririz.

Yaş itirazında bulunduğunuzda sizden kimliğinizle tekrardan başvuru yapmanız istenilebilir. Her ne kadar şu zamana kadar dönüş yapmaları gerekir diye yazanları görseniz de, bunların doğruluğunun net olmadığını söyleyelim. Bizse üzerinden 3 gün olur veya 5 gün olur geçtiğinde hala dönüş olmamışsa tekrardan talep gönderilmesini daha sağlıklı görürüz.

TikTok asgari yaş şartı ne demek

Geçici olan durumların anlaşılır olmaması

Kullanıcıya yapılan uyarının içeriğinde kalıcı yasak bilgisi yer almıyorsa, yardım talebini göndererek hesabın yayına açılması sağlanabilir. Bir diğer bilinmeyen hususlardan birisi ise, şüpheli veya hesaba uygulanan geçici yaptırımla tam yasaklamanın karıştırılıyor olması.

Geçici engellemelerin çıkması her ağda mümkündür. Belki belli bir saate kadar veya gün olarak yaptırıma uğramış olabilirsiniz. Aldığınız uyarıyı belki hiç bir şekilde hesabınızı bir gün boyunca kullanmadığınızda kendi kendine kalkacak.

Test adına şunları deneyin:

  1. O gün hesabınıza girerken kullandığınız bilgisayar, internet ve telefonların kullanılmadan denenmesi. Bunların algılanmasından dolayı uyarı gelmeye devam edebilir.
  2. Kablosuz kullanım yapanlara bazen modemlerini kapatmalarını öneriyoruz. Her kapat aç da ip değişeceğinden dolayı bir engel varsa kalkma olasılığı var.
  3. Tarayıcı kullanımda profil alanına ulaştığınızda test etmeniz adına bir şey değiştirmeye çalışın. Kaydetme sırasında hata çıkıyorsa yaptırım durumları düşünülebilir. Artı oturum açılabilen hesaplara eklenmemiş oturum açma seçeneklerinin çalıştırılmasını da öneririz. Daha güvenli bir algı belki şüpheli durumlarda işe yarayabilir.
  4. Sürekli bir şeyin yapılmasından dolayı bir çok sosyal medya uygulamalarının ilgili oturumları veya hesapları engelleyebiliyor. Bu belli bir saate kadar sürdüğü zamanlar olduğu gibi gün boyu devam ettiği zamanlarda vardır. Öneri yine beklemektir. Gün dolması belki işe yarar.
Andronova