Windows 11 güvenli moddan çıkmıyor nasıl çıkılır

Windows 11 güvenli moddan çıkmak için yapılacakların sıralamasını aşağıya ekliyoruz. Güvenli mod kapanmıyor sorunu yaşayanların dikkat edeceklerini yazıyoruz.

Windows 11 güvenli moddan çıkmıyor nasıl çıkılır
müşteri hizmetleri

Yeni sistemle alakalı ara ara mantıklı olan konuları yayınlıyoruz. Normalde sistem son kullanıcıya sunulmadı ama yazdığımız konuların güncelliği devam ediyor. Bir ihtimal yerlerinde değişme olabilir ve onunda pek önemi bulunmuyor. Burada dikkat edilecek işlemlerin mantığı ve doğru şekilde yapılması.

Win 11' i denemek istiyorum diyenlerin "Windows Insider" programına katılmalarını öneriyoruz. Sorun yaşamamak adına beta olan versiyonu sanal sistem halinde kullanılması daha mantıklı olacak. Bununla alakalı yazımızın sonunda öneri bir haberimiz var.

Normalde sistemin yeniden başlatıldığında kaldığı yerden devam eder. Ya da ekran normal mod ile devam edilmesi ile alakalı seçenek sunabilir. Ama hala Windows 11 güvenli moddan çıkmıyor ise o zamanda aşağıdakileri uygulayınız.

Windows 11 güvenli moddan çıkmıyor

Kapanmıyor yeniden başlattığımda sürekli aynı yer açılıyor diyenlerin aşağıdaki sıralamayı takip etmelerini önermekteyiz. Bazen buranın açılmasına neden olan etkenlerden biri donanım sorunları ve diğeri ise yazılım tarafında çıkan sorunlar olabiliyor.

Çıkmama sebeplerden bir kaçı doğru yerden işlem yapılaması veya problemin devam ediyor olması diyebiliriz. 

Kurduğunuz driverlerden birinin uyumsuzluk göstermesinden dolayı dahi aksaklıklar yaşayabilirsiniz. İşlemler sırasında tarihin doğru olduğundan emin olunuz ve yer sorununda alan boşaltmaya devam ediniz.

Windows 11 güvenli moddan nasıl çıkılır?

Güvenli modu kapatmak için sırasıyla;

  • Klavyenizden "Windows pencersi simgesine" basılı tutunuz ve sonra "R" tuşuna basınız.
  • Çıkan yere "msconfig" yazınız.
  • Çıkanlardan "Önyükleme" alanına girin.
  • Son olarak "Güvenli önyükleme" alanında yer alan kutunun işaretini kaldırınız ve yeniden başlatınız.

Windows 11 güvenli moddan çıkmıyor nasıl çıkılır

Yukarıdaki alan komut istemi alanından da açılabilir. Explorer yazarak bu alanlara ulaşabilirsiniz.

Windows 11 güvenli mod çıkma

Böylece artık güvenli mod açılmayacak. Kaldırma işleminden sonra herhangi bir aksaklıkta bilgisayarın fişinin çıkarılıp bekletilerek açılmasını öneririz.

İşinize yarar diğer bir konumuz ise siyah ekran hatası çözümü olacak. Ara ara paylaşımlarımıza devam edeceğiz ve yardım almak için bize ulaşmaya çalışanlara bu şekilde bir hizmetimizin olmadığını belirtelim. İçeriklerimizde yer alan numara üzerinden danışmanlık hizmeti şeklinde yardım alabilirsiniz.

Sistemsel arızalarda tercih edilen yöntemlerden biri başlığımızda yazan konudur. Bu alana girerek onarımla alakalı işlemlerin yapılması sağlanır.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2021, 21:20