Winrar dosya bulunamadı açarken hata veriyor çözüm

facebook müşteri hizmetleri

Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10' da Winzip ve Winrar programında dosya çıkartırken dosya bulunamadı hatası alıyorum sorununun çözümü bu haberimizde...

Winrar dosya bulunamadı açarken hata veriyor çözüm
Çağrı merkezi 09 Ocak 2017 Pazartesi 15:51

banner192

Bilgisayar dünyası gün geçtikçe ilerlemektedir. Yeni donanımlar yeni yazılımlar hergün internet dünyasında duyurulmaktadır. İşte bu kadar ilerlemiş bu sektörde kullanışı olan bir yazılımda ortaya çıkan bir hatanın çözümünden bahsedeceğiz.

Bazı programlar bilgisayarlarımıza format attıktan sonra ilk kurabilceğimiz yazılımlar arasında yer almaktadır.  Winrar yazılımıda bu programlar arasında yer almaktadır. Peki bu yazılım neden bu kadar popüler olmuştur. İlk olarak ücretsiz sürümünün bulunması ikinci olarak ise dosya sıkıştırma işleminde rakiplerinden baya önde olmasıdır.

Büyük boyutlu dosyalarımızı bilgisayarda saklarken az yer kaplamasında bu yazılımı kullanabilirsiniz yada yine büyük boyutlu herhangi bir verinizi bir yerden farklı biryere taşımada yine bu yazılım ile boyutunu küçülterek daha kolay taşıyabilirsiniz. Ayrıca winrar uygulaması dosyalarınız sıkıştırırken verilerinize şifre atama imkanı vermektedir. Winrar uygulamasının kısa tanıtımını yaptıktan sonra yaşanan sorunun çözümünü anlatmaya başlayalım.

Winrar dosya çıkartırken hata veriyor çözüm

Winrar dosya çıkartırken hata veriyor çözüm

Winrar yazılımında sıkıştırdığının dosyaları daha sonra açtığınızda "dosya bulunamadı" şeklinde bir hata ile bazı takipçilerimiz karşılaşmaktadırlar. Peki winrar uygulamasında neden böyle bir hata almaktayız. İlk önce aklımıza kullandığınız virüs programının engellemesi sonucunda böyle bir hata alabilirsiniz. Antivürüs programını devredışı bıraktıktan sonra tekrardan dosyayı açmaya çalışınız. İkinci olarak ise ilk sıkıştırma yaptığınız zaman dosyanın hatalı olarak sıkıştırılması sonucu böyle bir hata alabilirsiniz.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×