YouTube bu video kısıtlandı açılmıyor

YouTube "Video kullanılamıyor bu video kısıtlandı. Lütfen Google Workspace yöneticinizi ve / veya ağ yöneticisi kısıtlamalarınızı kontrol edin" hatası alanlar buraya.

YouTube bu video kısıtlandı açılmıyor
müşteri hizmetleri

Workspace, Google' ın G Suite hizmetiyle aynı şeydir ve 1 yıl kadar önce bir dizi değişikliğe gidilerek şu an çıkan marka oluşturuldu. Bir çok araç birbiriyle entegrasyon halini aldı. Örnek Meet, Google ve Dökümanlar hizmeti tek bir yerden kontrol edilebiliyor. İşte bunu sağlayan hizmete verilen ad Workspace. Ne demek sorusundan sonra detayları incelemeye geldi.

Başlığımızda geçen uyarının da bize göre çıkma olasılığı kullanıcının bu hizmeti kullanıyor olmasından kaynaklandığı diye düşünüyoruz. Buradaki yapılandırmanın açmak istediğiniz videonun içeriğinde sıkıntı olması durumuna karşın bir önlem amaçlı engelleme göstermekte. Bir başka sebebinde kısıtlı modun açık olması diyebiliriz.

Video kullanılamıyor, YouTube' da açmak istenilen videonun içeriğinde sakınca görüldüğünden sistemin otomatik olarak kısıtlıyor olmasına çıkma sebebi diyebiliriz. Argo, cinsellik, tehdit veya herhangi bir canlıya eziyet edilmesini içeriyor olabilir. Tabi farklı bir sebeple çıkma olasılığından da söz edeceğiz. Bunu da aşağıdaki olası nedenlere ekleyeceğiz.

YouTube bu video kısıtlandı olası nedenleri

Öncelikle ilk satırdaki durumun incelenmesi gerekiyor. Böyle bir servisten bilmeden yararlanıyor olabilirsiniz. Sonrasında aşağıdakilerin kontrol edilmesini öneriyoruz.

 1. Uygulamadaki olası nedenlere bakılmalı.
  • Kısıtlı modun açılıp açılmadığına bakılması gerekiyor.
   • Oturum açık olan durumlarda sağ üst alandaki işarete dokunulacak. En aşağıya gelin ve "Ayarları" açınız. Buradaki butonun kapalı olmasını sağlayınız. Tabi kasıtlı yapmadıysanız.
  • Uygulamanın versiyonuyla alakalı durumların incelenmesi gerekiyor. Örnek cihazdaki mevcut versiyonun uyumlu olmaması. (Eski olanlardan biriyle test edin)
  • Android tablet ya da cep telefonunda sıkıntı yaşayanların cihazlardaki önbelleğin ve diğer seçeneklerin çalıştırılması gerekiyor. Çözüm detayı hemen aşağıya eklediğimiz maddeler arasında yer alıyor.
 2. Bir ihtimalle tarihin yanlış olmasından dolayı problem yaşatabilir.
 3. Açılmayan videonun belli bölgelerde veya ülkelere engellenmesinden dolayı çıkabilir. Ya da kaldırılmış veya durdurulmuş olabilir.
  • Bunla daha çok dizilerde karşılaşıyoruz. Parça parça bölümü yayınlayarak daha fazla gelir elde etmek isteyebiliyorlar.
 4. Şikayetlerden dolayı inceleme başlatılmış olma ihtimalini düşünebiliriz.

YouTube kısıtlı video nasıl açılır?

Önce yukarıya eklediklerimiz incelensin ve buna göre gerekli denemelerin yapılması gerekiyor. 

 1. Kısıtlı seçeneğin kapatıldıktan sonra uygulamanın tamamen kapatılıp açılması veya cihazın yeniden başlatılmasını öneriyoruz.
 2. Oturumunuz açıksa kapatarak öyle deneyiniz.
 3. Gerekli seçeneklerin çalıştırılması için "Uygulamalar" alanını açıp, "YouTube" yazana dokunularak ve sonrasında içerisinde bulunan seçeneklerin çalıştırılması gerekiyor.
 4. Başka bir internet ve cihazla denendikten sonra sizinkinde problem varsa bir üstekini uygulayın ve duruma göre uygulamanın eski versiyonlarından biriyle test ediniz.
 5. WhatsApp veya başka bir platform üzerinden açmaya çalışıyorsanız direk kendi uygulamasını açarak deneyiniz.
 6. Tarayıcı kullanılarak veya PC yardımıyla deneyiniz.

YouTube bu video kısıtlandı açılmıyor

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2021, 03:50