Söylenti: iPhone 6’nın ve A8 İşlemcisinin Özellikleri Belirmeye Başladı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Dickson, Avustralyalı çok ünlü araştırmacı blogerdır. Özellikle Apple‘a yakınlığı ile bilinir ve Apple ürünleri ile ilgili yaptığı öngörüler her zaman doğru çıkmıştır. Sony Dickson’ın attığı son tweetler ise açıkçası ortalığı karıştırdı diyebiliriz; çünkü Dickson iPhone 6 ile ilgili sektörün beklediği gelişmeleri bizlere söylüyordu. iPhone 6 ile ilgili her gün farklı bir iddia ortaya atılıyor ve tahmin ettiğim üzere bu haberlere daha çok rastlayacağız. Bu haberin farklılığı ise Sony Dickson’ın iPad Air ve iPhone 5S ile ilgili tahminlerinin doğru çıkmasıydı. Bakalım Dickson ne tür kehanetlerde bulunuyor.

teknik destek
  • Dickson öncelikle yeni nesil iPhone 6’nın inanılmaz derecede ince olacağını belirtiyor. iPhone 5S’in 7,6 mm olan ksa kalınlığı iPhone 6 ile birlikte 5,59 mm kalınlığa çekilecek. Bunun sağlaması ise büyüyen ekran olacaktır.
  • iPhone 5S’te kullanılan Retina Display teknolojisi ile ekranın 326 ppi değer verirken; iPhone 6’da kullanılacak Ultra Retina Display teknolojisi ile bu rakam 389 ppi değere ulaşacak
  • iPhone 5S’te kullanılan 64 bitlik A7 işlemcisi 1,3 GHz’de çalışırken A8 işlemcisinin 2,6 GHz’de çalışacağı Dickson tarafından dile getirilmekte.

Sony Dickson iPhone 6

iPhone 6 ile ilgili bir diğer donanım özelliği ise nem basınç ve sıcaklık ölçen sensörlerin telefona yerleştirileceği yönünde. Bu sensörlerle zaten sürekli ısınan bir cep telefonundan doğru sonuç beklemek biraz hayalperestlik olsa da bu gelişmelerin Apple’ın geliştirdiği HealthBook yazılımı ile ilgili olabileceğini düşünüyorum. Akıllı telefonların kişisel sağlık takibi yapmalarının önemli olduğu şu günlerde bu sensörlerin ne şekilde kullanılacağını birlikte göreceğiz.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!