Star Wars Oyuncağı Akıllı Robot BB-8 Türkiye’de!

Andronova

Uzun yıllar sonra tekrar hayatımıza giren yeni Star Wars 7’nin sevilen droidi BB-8 akıllı robot Türkiye’de de satışa sunuldu.

İlk serisinin 1977 yılında çekildiği ve ardından 5 tane daha serisiyle Dünyayı adeta fetheden Star Wars (Yıldız Savaşları) serisi, geçtiğimiz Cuma günü Star Wars Güç Uyanıyor (Star Wars The Force Awakens) ile 7’inci bölümüyle karşımıza geldi.

Popülerlik olağan üstü boyutlarda olunca, o tarihten bugüne kadar toplam 4.41 milyar dolarlık hasılat yapan Star Wars serisi, bunun yanı sıra Dünyanın her yerinde satışa sunulan oyuncaklardan, kıyafetlerden ve diğer tüm aksesuarlardan elde ettiği kar ise 44 milyar doları aşmış durumda.

Oldukça önemli bir gelir kapısı olan bir sektör haline gelen Star Wars oyuncaklarına, eski R2-D2 robotundan sonra şimdi yeni Star Wars 7 The Force Awakens filmindeki akıllı robot BB-8 modeli gelerek büyük beğeni kazandı. İlk seriye göre oldukça gelişmiş olan Star Wars’lu droid BB-8, küre gövdesiyle oldukça hızlı ve yetkin hareket kabiliyetine sahip.

star wars Sphero bb-8 goruntu2

Günümüzde akıllı cihazların da popüler olduğunu düşünürsek, BB-8 akıllı robotunun satışa sunulmasını beklemek yanlış olmaz. Ürettiği oyuncak akıllı robotlarıyla oldukça popüler olan Sphero firması tarafından, Android ve iOS akıllı telefonlardan kontrol edilebilen, kamera, sensörler ve elbette akıllı olmasını sağlayan yazılıma sahip yen nesil BB-8 akıllı robot şimdi Türkiye’de de satışa sunuldu.

Doğal olarak filmdeki ile aynı yapay zekaya sahip bir robot beklememek lazım, ancak oyuncağının dahi oldukça akıllı ve yeni nesil özelliklere sahip olduğunu belirtelim.

star-wars-Sphero-bb-8-goruntu4

Sesli komutları algılayıp hareket etme, ortamı sensörlerle tarayıp algılama, holografik mesaj gösterme ve daha bir çok özelliğe sahip Star Wars’un yeni droidi, barındırdığı yapay zeka sayesinde belli karakteristik özellikler alabiliyor.

star-wars-Sphero-bb-8-goruntu3

Yurt dışında 150$’a satılan ürün, Türkiye’de de gümrük maliyetini hesaba katarsak oldukça uygun bir fiyatla satışa sunuluyor.

Star Wars BB-8 Türkiye Fiyatı

Bazı popüler mağazalarda satışa sunulan droidin fiyatı 599TL olarak belirlenmiş.

Aşağıda bu muhteşem ürüne yönelik kısa tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir