Steve Ballmer Günah Çıkardı!

The Wall Street Journal’a konuşan Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı Steve Ballmer şu açıklamalarda bulundu. Microsoft Yönetim Kurulu (Bill Gates) 2012 başında benden mobil tarafı yeniden yapılandırmamı istemesi üzerine bende çalışmalara başladım.

Andronova

Çalışmalara başlamam üzerinden 4 aylık bir süre geçtiğinde ise Yönetim Kurulunun (Bill Gates’in) benden beklediğinden oldukça uzak olduğumu fark ettim ve yapılması gerekenleri yapamayacağımı anladım. Bunun üzerine de artık emekli olmann vaktinin geldiğini düşündüm; diyor ama bu gerçek mi?

Steve Ballmer’in kariyeri müthiş başarılarla dolu olan bir iş adamı. Buna rağmen son dönemdeki Windows Surface ve Windows RT başarısızlıklarının tek suçlusu Ballmer olarak seçilmişti. Yerinde zaten rahat olmayan Steve Ballmer şirket ahlak kurallarına göre istifa ettirilmeyerek yüksek bir emeklilik pirimi ile Miami’ye tatile gönderiliyor!

Oysaki Steve Ballmer’in yapacağı şey çok basitti. Şu anda instagram gibi bir uygulamaya bile sahip olmayan ve resmen çöle benzeyen Windows Phone Marketin canlanmasını sağlayacaktı. Milyar dolarlık Ar-Ge yatırımları yerine bir kaç tane kaliteli yapımı ve kaliteli uygulamaları yazacak yazılımcılara dışarıdan destek vererek bunların yazılımları Windows  Phone ,için geliştirmesini isteyecekti. Kaliteli oyunları çok hızlı bir şekilde Windows Phone markete entegre edecekti. Nokia 1020 gibi SLR tadında bir telefon için marketinde doğru düzgün (ücretsiz) bir resim editleme programı olmayan işletim sisteminin gelişmesini beklemek biraz hayalperestlik olmuyor mu?

Steve Ballmer’in de farkında olduğu gibi “değişime ayak uyduramayan yöneticiler değiştirilmeye mahkumdurlar. Nokia CEO’su Stephen Elop’un yeni yıl ile birlikte Microsoft CEO’su olması bekleniyor.

Kaynak:WSJ

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.