Stok Android ile Çalışan HTC One önümüzdeki Ay Bekleniyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC’nin tedarik sıkıntıları yaşamasına rağmen 5 milyon satış rakamını geride bırakan üst sınıf akıllı telefonu HTC One’ın saf Android ile çalışan bir versiyonu üzerinden çalışıldığına dair söylentiler geçtiğimiz hafta başlamıştı. Google’ın I/O etkinliğinde bir sürprize imza atarak basın karşısına çıkardığı Galaxy S4 Google Edition sonrası benzer bir hamlenin HTC cephesinden de geleceğine dair iddialar gündemdeki yerini almaya devam ediyor.

Andronova

Söz konusu gelişme HTC tarafından resmi olarak reddedilse de, ortaya çıkan güvenilir bir kaynak stok Android sürümlü HTC One’ın önümüzdeki birkaç hafta içerisinde duyurulacağını bildirdi. Galaxy S4 Google Edition’ın duyurulacağı yönünde iddiayı ilk olarak ortaya atan Russell Holly, benzer bir gelişmeyi şimdilerde HTC One için dile getiriyor. Holly, stok Android ile çalışan HTC One’ı “anlamsız” sürüm olarak değerlendiriyor. Android 4.2.2 ile çalışacak telefon yaz aylarında satışa sunulacak.

Galaxy S4 Google Edition kullanıcılar tarafından kuşkusuz memnuniyetle karşılandı. Benzer bir gelişmenin HTC cephesinde de yaşanması olası bir durum gibi görünüyor. Bu sayede satışların daha da artırılması teşvik edilecek ve saf Android deneyimi yaşamak isteyenler için farklı bir alternatif daha sunulmuş olacak.

HTC One’da yazılım noktasında önemli gelişmeler sağlanmıştı. Bunların başında Sense 5 gelirken, HTC Zoe, canlı ana ekran olarak adlandırılan BlinkFeed ve Beats Audio’yu bunlar arasında sayılabiliriz. Söz konusu uygulamalar kullanıcıların bir hayli ilgisine çeken yenilikler ancak, diğer taraftan da yekpare alüminyumdan kasadan oluşan ve stereo hoparlörlerle donatılan bir telefonda saf Android deneyimi yaşamak isteyen kayda değer bir kullanıcı kitlesi var.

kaynak: Androidandme

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın