Stok Android ile Çalışan Moto X, Farklı Bir Kamera Arayüzüne Sahip Olacak ve Jestlerle Başlatılacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

1 Ağustos’a artık sayılı günler kalırken, her geçen gün Moto X cephesinden gelen detaylar neredeyse telefondaki tüm detayları gün yüzüne çıkardı. Mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı Evleaks, birçok modelde olduğu gibi Moto X’in de basın görsellerini internet ortamına servis ederek tasarım noktasındaki sır perdesini ortadan kaldırdı. AndroidPolice sitesi ise telefonun ekran görüntülerini ve test sonuçlarını ortaya çıkarmış ve teknik özellikler noktasında tüm detaylarda açıklığa kavuşmuştu.

Site son olarak telefonun kamera arayüzünü ortaya çıkarken, Moto X’in bu noktada nasıl bir performans sunacağı bilgisine de ulaşılmış oldu. Moto X, stok Android ile çalışmasına rağmen farklı bir kamara arayüzü sunacak. Kamera ayarları ve diğer kısa yollara erişim için kamera ekranın sağa kaydırılması gerekecek. Tam tersi yapıldığında ise ayarlar ve kısa yollar tekrar gizleniyor. Çekim ekranında sola doğru yapılacak kaydırma hareketinde ise galeri uygulamasına erişim sağlanıyor.

Stok Android’in kamera uygulaması, TouchWiz ya da Sense kamera uygulamaları ile karşılaştırıldığında daha cansız bir yapıda ve kontroller noktasında daha az seçenek sunmakta. Motorola’nın ise bu durumun farkında olduğu ve bu sebeple Moto X’te yer alan kamerayla mümkün olduğu kadar kullanıcı dostu bir deneyim sunmayı hedeflediği gelen bilgiler arasında.

Şirket sadece bununla yetinmeyip 10.5MP çözünürlüklü Clear Pixel teknolojisiyle donatarak bulanık çekimlerin önüne geçmeyi hedefliyor. Moto X’in kameraya dair sunacağı bir diğer yenilik ise iki defa üst üste bilek bükme hareketi ile kameranı uygulamasını otomatik olarak başlaması olacak.

Söz konusu hareket yapıldığında telefon kilit ekranda dahi olsa kamera uygulaması otomatik olarak başlayacaktır. Tabi kullanıcı dilerse özelliği ayarlar sekmesinden kapatabilecek. Moto X’te kullanıcıların fotoğraf ya da video çekim için yapması gereken ise sadece ekrana dokunmak.  Moto X’e dair gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir