Şu anda yavaş internet bağlantı hızlarıyla karşılaşıyoruz

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Disney Plus şu anda yavaş internet bağlantı hızlarıyla karşılaşıyoruz. Lütfen internete bağlı olup olmadığınızı kontrol edin ve tekrar deneyin. Hata kodu 42 sorunu sizde de çıkıyor mu?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Akşam üstü sık sık karşımıza çıkan Disney + yavaş internet bağlantı sorunu gece saatlerinde düzeldi. Anladığımız kadarı ile yoğun internet kullanım saatlerine denk geldik. Bulunduğumuz yerde ilgili port üzerinde çok fazla abone olmasından dolayı büyük ihtimal etkileniyoruz. Sürekli aynı saatlerde denk geliyorsanız sizde de durum aynıdır.

Disney Plus yavaş internet bağlantı sorunu

İnternet hızınız yetersiz kaldığı durumlarda ara ara siyah ekranda kalma durumları sizin de başınıza gelecek. Buna en büyük sebep bu platformun ağır çalışması. Sanki güçlü donanım ve internet bağlantısı istiyor.

Sürekli bağlantı uyarısı alan kullanıcılara yönelik çözüm adımlarını aşağıya bırakıyoruz.

Özellikle belli saatlerde sık oluyor ise büyük ihtimal yoğun kullanım saatlerinde denk geliyorsunuz.

Mevcut internet bağlantısını birden çok kişinin kullanması. Aynı anda yoğun kullanımlarda bu uyarı çıkar. Birde çoklu platform kullanıcıların aynı zamanlarda oturum açmaları belki hizmeti etkiliyordur. Tabi burada da çeşitli kullanımlarla da alakalıdır diye düşünüyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şu anda yavaş internet bağlantı sorununa yönelik adımlar

Önerilerimizi harfiyen uygulayan kullanıcıların bir çoğu bağlantısını sorunsuz kullanmaya başlayacaktır.

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin. Varsa başka cihazlarla deneyin.
  • Modeminizi kapatıp bekleterek açın.
  • Farklı ağ varsa oraya bağlayarak deneyelim.
  • Elle DNS tanımlamasını yapın.
  • Hizmetin oturumunu çıkışa atıp tekrardan giriş işlemini uygulayın.
Su anda yavas internet baglanti 1
Şu anda yavaş internet bağlantı hızlarıyla karşılaşıyoruz

Cihazların kontrol edilmesi

Burada hem modem, hem bağlanmaya çalıştığınız cihaz denenmesi gerekiyor. Birde bağlanmaya çalıştığınız cihazında kontrol edilmesi gerekmekte. Baktınız olmuyor modeminizi resetleyin.

Disney Plus şu anda yavaş internet bağlantısı için en önemli bilgiyi paylaşmayı unuttuk. Sistemde resetlemeye yönelik adımları uygulamanızı öneriyoruz.

Unutmadan Android TV cihazında veya televizyonda şu anda yavaş internet bağlantısı sorunu yaşıyorsanız bunun içinde ek önerimiz olacak. Örnek bağlantınızı yapabiliyorsanız kablolu yapın. Duruma göre DNS tanımlamasını yapın.

Şu anda yavaş internet bağlantı sorunu için hesabın incelenmesi

Hesabını başkaları ile paylaşıyorsanız, farklı yerlerden oturum açılması ve aşırı kullanımlara göre değişken bir problemle karşı karşıya kalacaksınız. Farklı IP bağlantıları ile oturum açılması bazen şüpheli olarak algılanmaya neden olur. Önerimiz tüm oturumları çıkışa atıp deneyin. Duruma göre şifreyi değiştirip açın.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak