Su Geçirmez Yapılı HTC One M8 Prime Modeline İlişkin Yeni Bilgiler Geldi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Haftalardır Samsung’un Galaxy S5 Prime modelini konuşuyoruz. HTC‘nin de benzer özelliklere sahip One M8 Prime üzerinde çalıştığına dair ciddi gelişmeler yaşanıyor. HTC’ye yakın kaynaklar tarafından One M8Prime modeline ilişkin sızıntılara bir yenisi daha eklendi. Bu defa ki gelişmeler ünlü bilgi ve sızıntı kaynağı Evleaks cephesinden geliyor.

Teknik özellikler noktasında One M8’den daha ileri bir seviyede olacak One M8 Prime’da metal kasa kullanılmayacak. HTC’nin suya ve toza karşı dayanıklı bir şekilde tasarlayacağı üst sınıf akıllı telefonda alüminyum ve sıvı silikondan karışımından yapılmış yeni bir malzeme kullanılacak. Telefonda kullanılacak egzotik materyal halihazırda günümüzde özellikle otomotiv, uzay, denizcilik, demiryolu taşımacılığı ve spor malzemeleri gibi endüstriyel sanayi alanlarının bir çoğunda tercih edilmektedir. Sağlamlıktan ödün vermeden  ağırlığın düşürülmesini sağlayan malzeme aynı zamanda maliyetlerin düşürülmesi noktasında önemli bir rol üstleniyor. Bu sebeple önümüzdeki dönemlerde birçok telefon üreticinin söz konusu materyale yönelmesi bekleniyor.

5.5-inç büyüklüğünde Quad HD (1.440 x 2.560p) çözünürlüklü ekran, 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemci, 3GB RAM, 300 Mbps’ye kadar veri indirme hızı desteği sunan Qualcomm’un 4. Nesil Cat 6 LTE modemi, 16GB depolama ve microSD kart desteği One M8 Prime’ın öne çıkan özellikleri olacak. Telefonun kamera detaylarıyla ilgili şu an için herhangi bir bilgilendirme yapılmadı fakat daha yüksek çözünürlüklü çift kamera çözümünün M8 Prime modelinde beklendiğini belirtelim. One M8 Prime’ın eylül ayında resmiyet kazanması bekleniyor.

kaynak: androidbeat, phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir