Su Gerçirmez “Galaxy S4 Active” Resmiyet Kazandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Hakkındaki iddialar mart ayı içerisinde başlayan ve birçok sızıntıya konu olan Galaxy S4 Active nihayet resmiyet kazandı. Samsung’un yeni telefonunda tasarım noktasında bazı farklılıkların sunulmasının yanı sıra suya ve toza karşı IP67 sertifikasına sahiptir. Galaxy S4’ün 13MP çözünürlüklü kamerasını aksine 8MP’lik bir kamera ile donatılan telefon, sahip olduğu su geçirmezlik sayesinde su altında fotoğraflar çekebilmektedir. Su altında çekilen görsellerin kalite ve netliğini arttırmak adına ise “Aqua Mode” seçeneği eklenmiş.

Andronova

5-in boyutunda Super Amoled ekran yerine Full HD çözünürlüklü TFT LCD tercihini kullanan Samsung, yeni telefonunda 1.9GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Krait 400 mimarisine sahip Qualomm 600 işlemcisine yer veriyor. Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM ise işlemcinin diğer detaylarını oluşturuyor. Android 4.2.2, Air View, S Health fitness, 16GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, LTE, NFC, IR-port ve 2.600mAh kapasiteli batarya ise telefona dair sayabileceğimiz diğer detaylar arasında yer alıyor.

Galaaxy S4’e göre ağırlığı 21 gram artan Galaxy S4 Active 151 gram ağırlığında. 9.1mm kalınlığa sahip telefon gri, turuncu ve mavi renk seçenekleri ile ilk olarak Amerika ve İsveç’te satışa sunulacak.  20 Haziran’da Londra’da düzenlenecek  Samsung Premiere 2013 etkinliğinde detaylı olarak sergilenecek telefonun fiyatı hakkında henüz detay verilmiş değil.

media 16863

kaynak: GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın