Sundar Pichai: Google Nexus Programı Devam Edecek

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google I/O etkinliğinin en dikkat çeken tanıtımlarından biri olarak gösterilen Galaxy S4 Google Edition, Android hayranları tarafından memnuniyetle karşılanırken, benzer bir oluşum kısa bir süre sonra HTC One cephesinde de yaşandı. Etkinlik kapsamında Nexus cephesinden bir telefon ya da tablet duyurusu beklenirken, Google’ın Nexus programı üzerinde yeni bir anlayış benimsediğini görüyoruz.

Andronova

Son olarak Nexus 4’ü LG ortaklığında kullanıcıların beğenisine sunan Google, telefonun hem donanım hem de yazılım tarafından söz sahibiydi. Oysa benimsenen son anlayış gösteriyor ki, Google yeni bir Nexus telefonu duyurmaktan ziyade, Android tarafındaki en iddialı telefonları Nexus programına dahil ediyor.

Google yeni telefonların sadece yazılım tarafına müdahale edebiliyor. Donanım kısmı ise tamamen üreticinin tasarrufuna bırakılıyor. Akıllardaki soru söz konusu gelişmelerin devam edeceği mi yoksa bu yıla özel bir gelişme mi olduğu.

Android’in çiçeği burnunda lideri Sundar Pichai, stok Android ile çalışan HTC One’ı resmiyete kavuşturduğu AllThingsD D11 konferansında, Google Nexus programının aynen bu şekilde devam edeceğini bildirdi. Donanım tarafında iddialı olmaya devam edeceklerini ve söz konusu tercihin üreticilere bırakmanın daha mantıklı olduğunu ifaden Pichai, HTC One ve Galaxy S4’ten sonra yeni telefonların da programa dahil edileceğini ve şirketin gelecek telefonlarda stok Android deneyimi sunmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Artık cihazlar için birden fazla seçenek var ve bu gelişme Android severler için elbette olumlu bir haber. 2013 yılında yeni bir Nexus telefon duyurulur  mu bilinmez ancak, şu ana kadar LG tarafından üretileceği iddia edilen Nexus 5’in şirketin hiç gündeminde olmadığı anlaşıldı.

Google Nexus programı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

kaynak: androidOS

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın