Superonline adsl fiber internet kurulumu nasıl yapılır

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Modem bağlantı ayarları ve kurulumu nasıl yapılır? Superonline internet sağlayıcısının sunduğu fiber veya adsl internet kurulumları yapılırken hangi aşamalardan geçilir?

Sponsorlu reklam

Ülkemizde bir çok internet sağlayıcısı bulunmaktadır. Bunların bir çoğunu internet aboneliği yapan kullanıcılar muhakka biliyorlardır. Bu internet sağlayıclarının neredeyse hepsi türk telekom firmasının altyapısını kullanarak abonelere internet ulaştırmaktadırlar. Fakat superonline firması son dönemlerde kendi müşterilerine özel fiber altyapısını oluşturarak türk telekom firmasından ayrı bir hat oluşturmuştur. Bu haberimizde superonline firmasında herhangi bir internet aboneliği yaparken hangi aşamalardan geçtiğinizi bu haberimizde yayınlayacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Manuel fiber modem kurulum detaylarına aşağıda ilişkili haberler bölümünden ulaşabilirsiniz. Teknik destek için internet sağlayıcınız (TTnet / Türk Telekom, Superonline, Vodafone, Türknet, Doping ve diğerleri) ile iletişime geçebilirsiniz. Bazı modemlerde modem müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekebiliyor. Modem garantisi dolmuş ise ücretli destek alabilirsiniz.

Sponsorlu reklam

Superonline adsl fiber internet kurulumu

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Superonline adsl fiber internet kurulumu nasıl yapılır

Superonlin einternet aboneliği için aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz;

  • İlk olarak internet aboneliği yapmak istediğiniz bölgede superonline firmasının fiber inter hizmetinin olup olmadığını kendi sistesinden sorgulayınız. Eğer fiber interent altyapısı bulunduğunu zyerde var ise fiber internet için, eğer bulunmuyorsa ADSL internet için başvuruda bulununuz.
  • Bu kontrollerin ardından superonline bayilerinden kendinize uygun bir internet paketi seçtikten sonra gerekli evrak işlemlerinin ardından superonline sizlerin onay vermenizden sonra yararlandığınız kampanyayı hattınıza tanımlar.
  • Bu işlemlerin ardından superonline abonelik işelmleri sırasında vermiş olduğunuz cep telefon numarasını müşteri numranızı gönderecektir. Ayrıca bu işlemler sırasında kullandığınız telefon numarasını ileride firmanın sizlerle alakalı işlemlerinde SMS yolu ile tarafınıza bildirilmektedir.
  • Yukarıdaki işlemlerin ardından firmanın bayisi gerekli modem kurulumunu gerçekleştirmek için sizlere yine vermiş olduğunuz telefon numarası üzerinden ulaşacaklardır. İhtimalen bu süre 2 gün olabilmektedir.
  • Firma kurulum elemanlarını internetinizi kurmak için gönderdiklerinde sizlere bir kaç evrak imzalatacaktır. Ayrıca bu esnada kimlik forokopinizide yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sözleşme imzalarken aynı zamanda kimlik fotokopinizde sizlerden istenecektir.
  • Bu aşamada şunu blirtmek isteriz, modemi evinizde veya işyerinizde istediğiniz yere koydurabilirsiniz. Kurulum görevlileride ona göre evinizdeki kablo döşemelerini yapmaktadırlar.
  • Bu aşamadan sonra gelen görevliler internetinizin aktif olup olmadığını kontrol etmektedirler. Bu arada online işlem merkezi ve Kablosuz ağ şifreniz SMS ve vermiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilmektedir.

Yukarıdaki adımların herhangi birinde sorun yaşarsanız superonline müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Superonline müşteri hizmetleri numarası: 0532 532 00 00​ 


Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 15:28

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak