Superonline akşamları internet hız sorunu devam ediyor

blank

Superonline' da akşam saatlerinde görülen internette yavaşlama sorunu 3-4 gündür devam ediyor. Türk Telekom / TTnet, Turknet, Vodafone, Doping gibi sağlayıcılar da bu sorun var mı?

teknik destek

İnternet hızı neden yavaş? Superonline internet sağlayıcısında son 3-4 gündür görülen internet hız sorunu hala devam ediyor. Bu akşam saatlerinde Superonline sistemlerinde de görülen sorun nedeniyle müşteri hizmetlerinden hizmet alınamadı. Akşam saatlerinde Superonline çağrı merkezini aradığınızda iyileştirme çalışmalarının olduğu yönünde gelişi güzel bilgi veriliyordu. Geceye doğru aradığınızda güncellemeler nedeniyle şu an hizmet veremediklerini ilerleyen saatlerde aramanızı belirten sesli yanıt sistemi ile karşılaşdı.

Superonline internet hız sorunu

Sorun için Türk Telekom tarafı ile iletişime geçtiğimizde bu aralar Superonline’ da sorun yaşandığınız sanırım portlarında sorunlar olduğu yönünde bilgi verildi. Şu nu belirteyim uzun zamandır internet hız sorunu yaşayan biri olarak alamadığım hizmetin ücretini ödemeye devam ediyor. Sorunla ilgili defalarca müşteri hizmetlerine şikayet kaydı bırakmama rağmen ya bina kaynaklı ya da sorun çözüldü yönünde mesaj veya arama gelmekte. Bina yeni diye şikayet kaydı bıraktım saha personeli geldi evden de ölçüm yaptı evet hattınız gayet iyi. Sorun için BTK’ ya şikayet kaydı bıraktım bakalım ne olacak. En iyisi taahhütün bitmesini beklemek. Bittikten sonra taahhütsüz kampanyalardan yararlanmak. www.andronova.net

Superonline internet hız sorunu akşamları devam ediyor

Akşamları internet hızım çok düşük oluyor

Akşam saatlerinde ve gece görülen internet hız sorunu tahmini yoğun kullanımlardan dolayı kaldırmayan portlar kaynaklı ya da santral kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Öneri eğer sizi müşteri hizmetleri adam yerine koyarsa port değişikliği talep ediniz.

İnternet yavaşlama sorunu Türk Telekom – TTnet, Turknet, Vodafone, Doping, D-smart Net, Biri ADSLgibi sağlayıcılar da bu sorun bulunmuyor. Tabi bölge bölge değişebildiğinden bu bilgi de net değil!

İnternet hız sorunu genel olarak yaşamayan kullanıcılar modemlerini kapatıp 10 saniye kadar bekleyip sonra açıp internet bağlantısının gelmesini beklesinler. Kablolarda ek varsa kaldırıp direk kablo çeksinler. Sorun devam ediyorsa manuel dns tanımlaması yapsınlar. Öneri Türk Telekom, Google ve OpenDNS tercih edilebilir.


Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2017, 00:01

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!