Superonline fiber internetim çalışmıyor çözüm

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

İnternetin neden yok neden çekmiyor? İnternetim çok yavaş video açılmıyor donuyor. Superonline firmasına ait kullandığım fiber altyapılı internetim çalışmıyor nasıl çözebilirim?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İnternet dünyası hızla gelişmektedir. Eski dönemlerde 256 k modemlerle bağlantı yaptığımız internetten şimdilerde artık fiber altyapısına sahip kat ve kat daha hızlı internet bağlantılarına geldik. Bu kadar hızlı gelişen internet dünyasından her geçen gün yeni bir firmalar eklenmektedir. Daha önce sadece türk telekom firması ve bu firmanın altyapısını kullanan internet sağlayıcıları bulunmkataidi. Fakat şimdilerde ise farklı firmalarda artık kendilerine ait fiber altyapısı oluşturarak bu sektörde yer almaya başladılar. İşte o firmalardan biri olan turkcell markası başlığı altında hizmet veren superonline firmasına ait fiber internet bağlantısının çalışmadığı dönemlerde hatalarının nereden kaynaklanabileceğiniz yayınlayacağız.

Superonline fiber internet çalışmıyor sorunu

Superonline fiber internetim çalışmıyor çözüm

İnternetim yok çözümü nedir?

Superonline firmasına ait fiber internet bağlantısında sorun yaşadığınızda bunun bir kaç farklı sebepleri bulunabilmektedir. Bu sebepleri şimdi başlıklar halinde yayınlayalım;

  • İlk olarak böyle durumlarda modeminizi açıp kapatmanız gerekmektedir. Çünkü bazen internet bağlantısında yaşadığını yavaşlama  veya çalışmama sorunlarınızı bu şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. Modeminizi kapattıktan sonra 30 saniye bekleyiniz. Tekrardan power tuşuna basarak modemi açınız. Ardından modeminizde bulunan ışıkların yanmasını bekleyiniz.
  • Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra halen fiber internetinizde sorun yaşamaya devam ediyorsanız yapmanız gereken modeminizin üzerindeki ışıklarınızı kontrolediniz. Modem üzerinde bir çok ışık bulunmaktadır. Bu ışıklardan power ve wan ışıklarının mutlaka yanması gerekmektedir.
  • Modem kablo bağlantılarınızın düzgün yapılı yapılmadığını kontrol ediniz. Çünkü bazen bu bağlantıların yalnış takılmasından dolayı internet hattınızda olmasına rağmen bilgisyarınıza veya farklı bir cihazınıza gelmemektedir. Bu bağlantı ayarlarının nasıl yapılacağını ise modeminizi ilk aldığınızda kutusundan çıkan kullanma kılavuzundan öğrenebilirsiniz.
  • Yukarıdaki adımlarda doğru ise internete bağlandığınız cihazları kontrol ediniz. Aynı internet hattına farklı cihazlarla bağlanınız. Bilgisayar, laptop, telefon ve tablet gibi… eğer herhangi birinden internet ağına bağlanabiliyorsanız yapmanız gereken bağlantı yapamadığınız cihazı kontrol etmektir.
  • Son olarak ise bağlantı gerçekleştirdiğiniz cihazın DNS ve proxy ayarlarını varsayılan konuma getiriniz. Eğer daha önce bağlantı yapmak için bu yarları değiştirdi iseniz internete giremeyebilirsiniz. Bundan dolayı proxy ve dns ayarlarını sıfırlayınız.
  • Eğer bulunduğunuz bölgede ve hattınızda sorun yoksa modemi resetleyip yeniden kurulum yapınız.

Yukarıdaki işlemlere rağmen halen internete bağlanamıyorsanız superonline müşteri hizmetlerini arayınız.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image


Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 09:18

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir