Suya Dayanıklı Galaxy S4 Active, Çift Çekirdekli Qualcomm İşlemciyle Gelebilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy S4 adını yıl içerisinde birçok cihazda göreceğiz. Son olarak Google I/O etkinliğinde Galaxy S4 Google Edition resmiyet kazanırken, ilerleyen dönemlerde Galaxy S4 Mini, Galaxy S4 Zoom ve suya dayanıklı Galaxy S4 Active kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Andronova

Samsung yetkileri tarafından bizzat doğrulanan ve 15-21 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek bir etkinlik ile tanıtılması beklenen Galaxy S4 Active hakkında yeni bilgilere ulaşıldı. Daha önce Bluetooth sertifikası alırken görünen telefon şimdi ise GFX Benchmark testinde göründü.

Test sonuçlarında dikkat çeken detayların başında ise telefonda yer bulması beklenen işlemci geliyor. Şu ana kadar Galaxy S4 ile benzer bir işlemciye sahip olacağı bildirilen telefon, Qualcomm cephesinden 1.9GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli MSM8960 işlemcisine sahip. Söz konusu işlemci, Galaxy S4’ün LTE versiyonunda yer alan Snapdragon 600 ve uluslararası versiyonundaki Exynos 5 octa işlemcisine nazaran daha düşük bir performans sergiliyor.

GT-I9295 ve SGH-I537 (AT & T versiyonu) olarak adlandırılan telefonun grafik biriminde ise Adreno 320 yer alıyor. Android 4.2.2 ile çalışması beklenen telefonda 5-inç boyutunda 1920 x 1080p çözünürlüğe sahip bir ekranın yer alması beklenirken, kullanılacak panelin yapısı hakkında net bir bilgi yok.

Telefonda öne çıkan detayların başında ise su, toz ve darbelere karşı dayanıklı bir yapıda olması geliyor. Samsung daha önce benzer yapıda Xcover serisini satışa sunmuş olsa da kayda değer satışlar elde edemedi. CES 2013 etkinliğinde Xperia Z lansmanı sonrasında su ve toz geçirmez telefonlar bir hayli gündemde. Galaxy S4 Active bu anlamda Xperia Z’ye bir rakip olarak değerlendirilebilir.

kaynak: techtastic

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın