SwiftKey Hacklendi ve 600 Milyon Samsung Telefonu Tehlikede!

media 13076

Mobil güvenlik şirketi NowSecure‘ın yayınladığı rapora göre, Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarda önyüklü olarak gelen popüler klavye uygulaması SwiftKey, hackerlar tarafından hacklendi ve bundan yaklaşık 600 milyon Samsung telefonu etkilendi.

Andronova

Bu durum hackerlara açık kapı vererek cihazların uzaktan yönetilmesi, zararlı uygulama yüklenmesi ve kişisel bilgilerin çalışması gibi önemli durumlara yol açabiliyor.

SwiftKey-samsung-hack

Şimdilik sadece önyüklü olarak gelen SwiftKey klavye uygulamasında bu açığın bulunduğu belirtiliyor. Yani Google Play Store veya Apple App Store‘da yer alan sürümlerde bu açık bulunmuyor.

Aşağıda Samsung cihazlarına yönelik açığı görmenizi ve bu açıkla neler yapılabileceğine dair bilgi edinmemizi sağlayan videoyu izleyebilirsiniz.

uvvejToiWrY” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın