Tablet Satışlarında Samsung ve Apple Arasındaki Makas Daralıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Analiz ve araştırma şirketi IDC 2014 yılı birinci çeyrek tablet satışlarına ilişkin hazırladığı raporu yayınladı. Tablet pazarında birinci çeyrek beklendiği gibi Apple’ın liderliğinde tamamlandı, ancak Samsung’un her geçen çeyrekte Apple ile arasında farkı azalttığını görüyoruz.

teknik destek

Akıllı telefon kategorisinde satış rakamları değerlendirildiğinde en yakın rakibiyle ciddi bir fark oluşturan Samsung, tablet satışlarında göstermiş olduğu yükselişi devem ettirirse 2015 yılında tablet pazarının da lideri olabilir. Güney Koreli üretici üst sınıf tablet tanıtımlarının yanı sıra Galaxy Tab serisi altında bütçe dostu tabletler de tanıtarak her bütçeye bir çözüm oluşturuyor.

İlk olarak Apple’ın iPad ile gösterdiği performansa değinecek olursak; şirket 16.4 milyon satış gerçekleştirdi. %32.5’lik bir pazar payını elinde bulunduran Apple geçtiğimiz yıl aynı çeyrekte 19.5 milyon tablet satmış ve %40.2’lik bir pazar payı elde etmişti.

Samsung cephesinde ise ciddi bir artış söz konusu. Geçen yıl birinci çeyrekte 8.5 milyon tablet satan Samsung, 2014 yılı birinci çeyreğinde ise bu rakamı 11.2 milyona yükselti. Pazar payı ise %17.5’ten %22.3’e yükseldi. Lenovo cephesinde de %224.3’lük bir büyüme dikkat çekiyor. Akıllı telefon kategorisinde ilk dördün değişmez oyuncularından biri olmayı başaran Çinli üretici geçtiğimiz çeyrek 2.1 milyon tablet satmayı başardı. Şirket bir önceki yıl aynı dönemde ise 0.6 milyon tablet satışı gerçekleştirmişti.

Asus 2.5 milyon tablet satarken pazar payında bir miktar düşüş yaşandı. Benzer bir düşüş 1 milyon tablet satan Amazon tarafında da yaşandı.

screen-shot-2014-05-01-at-8-26-43-am

kaynak: 9to5google

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!