Tablet Satışları Artmaya Devam Ediyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Piyasaya ilk çıktıkları zamandan bu yana ilgi gören tabletler, satışlarını arttırmaya devam ediyor. Dokunmatik ekranlı cihazlar ilk çıktıklarında bu kadar talep görmemişti. Bir çok yetişkin tarafından “çocuk oyuncağı” olarak nitelendirilen tabletler, donanımlarının ve tabletlere uygun yazılımların gelişmesiyle birlikte pazarda oldukça iyi yerlere geldiler. Hatta bir kaç senedir hem masa üstü hem de diz üstü bilgisayar satışlarında gerileme yaşanmasının en önemli sebebi olarak gösteriliyorlar. Apple’ın pazara iPad’i sunması ile büyük bir satış ivmesi yakalayan tabletler, yavaşlama eğilimi gösterse de her sene daha fazla satmayı başarıyor.

teknik destek

Strategy Analist’in yaptığı araştırmaya göre, tablet işlemcilerinin satışı %23 artış gösterdi. Yapılan araştırmaya göre; bu senenin sadece ikinci çeyreğinde 495 milyon $ değerinde tablet işlemcisi satıldı. Apple, iPad satışları ile pazarda lider durumda bulunuyor. Tüm tablet satışlarından %26 kar eden firmayı, ilginçtir ki Intel işlemcili tabletler takip ediyor. Pazarda %19 ile ikinci olan Intel’den sonra ise %17 ile Qualcomm işlemcili tabletler geliyor. Dördüncü ve beşinci sırada ise MediaTek ve Samsung Exynos işlemcili tabletler yer alıyor.

Intel, Apple’ın hemen arkasından gelerek birinciliği zorluyorsa da, HiSilicon, Marvell, MediaTek, Nvidia ve Qualcomm’da geçen seneye oranla oldukça iyi çıkış yakalamış şirketler. Strategy Analist’ten Stuart Robinson’a göre Nvidia bu yılın son çeyreğinden itibaren yükselişe geçecek. Yeni HTC Nexus 9 tablette 64 bit destekli Nvidia Tegra K1 işlemcinin olması tahminlerini doğrulayacak gibi gözüküyor. Sizce tabletler arasında en iyisi hangisi?

Tablet-satışlar

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın