TAG Heuer Akıllı Saat İşine Giriyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil cihaz üreticilerinin saat pazarına hamle yapmasına, sektörün devlerinden cevap geliyor. Saat pazarında büyük bir yere sahip TAG Heuer, akıllı saat pazarına girmeyi planlıyor.

Andronova

Cep telefonu üreticilerinin geçen seneden beri giyilebilir cihazları teknoloji ile buluşturma hedefleri bulunuyor. Yeni pazar olarak gördükleri bu alanda, arka arkaya akıllı saatlerini tanıtan firmalar, saat markalarından karışık tepkiler almıştı. Ünlü firmaların bir kısmı; kendi ürettikleri saatlerin “aksesuar” olduğunu ve akıllı saatlerin “geek oyuncağı” olmaktan öteye gidemeyeceğini savunmuştu. Bu yüzden bir çok marka, akıllı saat üretmek gibi planları olmadığını açıkladı. Ancak bazı markalar da, kendi akıllı saatlerini üreterek rekabete girmeyi tercih ediyor.

TAG-Heuer-Formula

HP gibi bazı firmalar ünlü saat tasarımcıları ile anlaşarak akıllı saatlerini ortak üretirken, TAG Heuer kendi imkanları ile akıllı saat üretmeye karar vermiş. Eylül ayından beri saati geliştirdiğini açıklayan firma, Ocak ayında yapılacak CES fuarında saati görücüye çıkaracak. Saatte Intel işlemci kullanılacağı tahmin ediliyor, ancak sahip olacağı diğer donanımlar hakkında bilgi yok. Saat tasarım olarak, klasik TAG Heuer modellerine benzeyecek ve dokunmatik ekrana sahip olup olmayacağı henüz belli değil. Saatin; önümüzdeki yılın Mart ayından itibaren satışa sunulması bekleniyor. Ünlü saat üreticilerinin akıllı saatlere yaklaşımını nasıl buluyorsunuz?

Kaynak: Business Insider

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.