Tanıtımda Nokia 9 Purewiev fiyatı çıktı mı?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Purewiev’ in teknik detayları tanıtıldı. Nokia 9 Purewiev özellikleri belli peki Nokia 9 Purewiev fiyatı tanıtımdan sonra belli oldu mu işte tüm detaylarıyla Yeni Nokia!

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Nokia 9 Purewiev Nokia markasını bilirsiniz eski ihtişamlı günlerini arayan bir marka. Nokia düzenlediği tanıtımla oldukça iddialı bir modelini tanıttı. Nokia 9 Purewiev için iddialı diyoruz çünkü 5 arka kamerası bulunmakta sadece bu kadar değil. Sahip olduğu teknik özellikler birçok kullanıcının ilgisini çekecek cinsten.

Nokia 9 Purewiev ile ilgili olarak daha önce sızdırılan bilgiler bunlardı. Tabi kamera bu kadar detaylı sızdırılmamıştı. Asıl detaylar telefonun resmi olarak tanıtılması ile birlikte ortaya çıkması bekleniyordu. Ama telefonda donanımsal özelliklerden çok 5’li arka kamera ve sensörleri üzerinde durduğu oldukça açık bir şekilde ortadaydı.

Nokia 9 Purewiev özellikleri

  • USB C portu olan telefon 3,5 mm kulaklık girişine yer vermeyen modellerden biri
  • 2018 model Snapdragon 845 işlemcisi bulunmakta. Yani performans açısından rahatlık sağlayacak
  • 6 GB kapasiteli ram bulunmakta ama bu konuda kesin bir resmi açıklama yapılmamış durumda 
  • Sızdırılan bir diğer detay arka kameraların sıralanışı ile ilgili. Arka kameraları bal peteğini andırır şekilde sıralanmış. 20 MP ve 12 MP kameralar dikkat çekiyor. 4K 30 fps çekimi de unutmayalım
  • Nokia 9 Purewiev özelliklerinde en etken kamera olarak görünüyor. ToF denilen bir sensör ile uzak mesafeden arka planda bulanık gösterilebiliyor. 
  • Telefonun sesleri dışarı veren hoparlör kısmı cihazın alt kısmında bulunmakta. Birde telefonda lazer AF ve PDAF sensörleri bulunmakta. Bu sensörler kameranın görüntüyü daha iyi şekilde odaklaya bilmesini sağlamakta.

Telefon Android One kapsamında kullanıcılara sunulacak. Bu detay oldukça önemli çünkü 3 yıl boyunca tüm güvenlik güncellemelerini alabileceği anlamına geliyor bu detay kullanıcılar açısından büyük önem taşıyor.
Tanıtımda Nokia 9 Purewiev fiyatı çıktı mı?

Nokia 9 Purewiev fiyatı

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

845 işlemci, RAM 6 ve depolamada 128 bulunuyor. Beş kameradan oluşan modelde diyafram olarak f / 1,8 kullanılmış. Bataryasındaki mAh değeri 3320 ve Nokia 9 Purewiev fiyatı çıkış için 699 dolar olarak ön görülmüş.


Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 16:13

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir