Kuşadası görülecek gezilecek yerler

Tatilde Kuşadası gezilecek yerler rehberimizi sizler için kısa bir sıralamak istedik. Bu mevsimde otellerin dolu olduğu zamanlardan biri. En çok tercih edilen görülecek yerlere bakalım.

Kuşadası görülecek gezilecek yerler
müşteri hizmetleri

Kuşadası gidilecek yerleri ve görmeniz gereken yerlerden bazılarına yer verdik. Gideceğiniz ve kalacağınız yerde en çok neleri tercih edersiniz bilmem ama bazı yerlere yakın olacak oteller tercih edilmeli diye düşünüyoruz. Hele birde arabanız yoksa kesinlikle yakın oteller çok önem arz edecek.

Tercih edeceğiniz otel denize yakın, denize sıfır veya tarihi yerlere yakın olması gereken kriterleri belirlerken muhakkak yapılan yorumları dikkate almanızı öneririz.

Dilek yarımadası milli parkı

D.Y Büyük Menderes Deltası; dünya genelinde örneği olmayan nadir yerlerden biri. Çok sayıda bitkilerin doğal bir şekilde bir arada bulunduğu botanik alanı, vahşi hayvanlar, yırtıcı kuşlar ve sulaltı zenginliğe sahip güzel alanları var.

çok fazla türde kuşların bulunduğu, çok çeşitte balık türü ve tarihi zengin doğa alanlarını görebileceğiniz yerlerden biri Dilek yarımadası.

Küçükada Kalesi

Küçükada diğer adıyla güvercin adası eski yapılardan biridir. Belediye tarafından restore edilen tarihi yapılardan bir tanesi. More ayaklanmasında Osmanlı tarafından karakol olarak kullanılan kalelerden biri. Ayaklanmada adalardan gelecek saldırılara karşı kullanılan önemli karakollardan biri olmuştur.

Kuşadası görülecek gezilecek yerler

Uzun Plaj

"Long Beach" adıylada bilinen plaj, uzunca bir kumsala sahiptir. Neredeyse 12 KM' ye kadar bir kumsalı var. Bu alanda çeşitli tesisler hem adada yaşayanlara hem de dişarıdan gelen misafirleri ağırlamakta. Plaja minibüslerle kısa bir zamanda ulaşabiliyorsunuz. Plajda bulunana tesislerde hem ücretsiz hem de ücretli alanlar bulunuyor. Günü sıcak güneşle ve berrak bir denizle doyasıya geçireceksiniz.

Adaland

Kuşadası'nda bulunan "Adaland Aqua Park" için söylenebilecek kısa bir söz olacaksa diyebiliriz ki gün boyu doyasıya eğleneceğiniz alanlardan biri. Çokca aktivite yer alan bu yerde, çocuk havuzları ve eğlenceli nehirlerle karşılaşacaksınız.

Kuşadası görülecek yerler

Küçükada Kalesi, O. Mehmet Paşa Kervansarayı, Kadikalesi Kazılar, Bazaar, Kaleiçi Camii, P. Güzelçamlı, Kursunlu Manastiri, Bibliothèque de Celsus, Efes Antik Kenti / Odeon / Tiyatrosu / Trajan Çeşmesi, Ephesus Terrace Houses ve Hadrian Tapınağı.

Kuşadası plajlar

müşteri hizmetleri