Tayvan’da Şarj Esnasında HTC One X’in Patlayıp Alev Aldığı Rapor Ediliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefonlarda yer alan piller kimi durumlarda tehlikeye dönüşebilir. Yaşanabilecek olası tehlikeli durumlarda yaralanmalar ve maddi zarar daha önce karşılaşılan talihsizlikler olmuştur. Yakın zamanda Hong Kong’da Galaxy S4 patlaması meydana gelmiş ve olay neticesinde kullanıcının oturduğu ev küle dönmüştü.

teknik destek

Yine benzer bir olay yakın zamanda İsviçre’de meydana gelmiş ve bir bayan kullanıcı cebindeki Galaxy S III’ün birden bire patladığını ileri sürmüştü. Bacağında yaralanma meydana gelen kullanıcı internet ortamında bazı fotoğraflar yayımlamıştı. Benzer bir patlama haberi ise iPhone cephesinde yaşanmış ve Çinli bir kadın fazlasıyla ısınan telefonun aniden patladığını belirmişti.

Söz konusu patlamalara resmi olmayan, yan sanayi ya da hatalı şarj cihazı ve batarya kullanımının sebep olduğu iddia ediliyor.

Aşağıdaki görsellerden de anlaşıldığı üzere yeni bir patlama haberi ile karşı karşıyayız. Tayvan’da bir HTC One X kullanıcısı telefonun şarj esnasında aniden patladığını iddia ederken, olay sonrası telefonda oluşan hasarı da Facebook üzerinden yayımladığı fotoğraflarla gösterdi. Görüldüğü üzere telefon kullanılmayacak durumda ve tamiri imkansız görünüyor. Sevindirici olan gelişme ise kullanıcının patlama esnasında herhangi bir yara almaması.

Meydana gelen talihsiz olay HTC tarafından inceleme alınmış olup, kısa süre içerisinde patlamaya neden olan sebepler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

ilgili>> PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!