Tegra 4 İşlemcili Asus Tranformer Pad Infinity Resmen Duyuruldu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Transformer serisi tabletlerle Android tablet platformunda önemli bir başarı sağlayan Asus, asıl patlamayı ise Nexus 7’de yaptı diyebilir. Google ile ortak bir proje olan Nexus 7’nin 6-7 milyon civarında satış gerçekleştirdiği endüstri kaynaklarınca dile getirilirken, yeni nesil Nxus 7’nin ise haziran ayı içerisinde tanıtımını bekleniyor.

Nexus 7 ile benzer teknik özellikler sergileyen çözümlerini Memo Pad serisine dahil eden Tayvanlı üretici, üst sınıf tabletlerini ise Transformer serisine dahil etmeyi uygun gördü. Computex 2013 etkinliğine sayılı saatler kala şirketin gerçekleştirdiği basın toplantısında en dikkat çeken tanıtımlardan biri kuşkusuzu Transformer Pad Infinity’nin yenilenmiş versiyonu oldu.

Tasarım noktasında herhangi bir farklılık göze çarpmazken, özellikle ekran ve işlemci biriminde kayda değer gelişimlerin olduğunu görüyoruz. 10.1-inç boyutunda 2560 x 1600p çözünürlüklü IPS ekranı ile mevcut tabletler arasında en iyi ekranlarından birine sahip olan tabletin güç birimini ise 1.9GHz frekans hızında çalışan Tegra 4 işlemci oluşturuyor. Söz konusu işlemci halihazırda en güçlü ve hızlı çözümlerden biri olarak karışımıza çıkarken, işlemcinin 72GPU çekirdeğine sahip olduğunu hatırlatalım.

Android 4.2.2 Jelly Bean, 5MP çözünürlüklü arka kamera, 1.2MP ön kamera, 32GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, 2GB RAM, HDMI üzerinden 4K Ultra HD video aktarım desteği, USB 3.0 bağlantı desteği ve dual-band Wi-Fi desteği tabletin sahip olduğu diğer teknik özellikler. QWERTY klavyeli yerleştirme istasyonu da bulan tabletin satış fiyatı 399 dolarken, yerleştirme istasyonu ise 100 dolardan satışa sunulacak.

kaynak: androidOS

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir