Tehlikeli Windows 10 güncellemesi

media 6255

Microsoft' un Windows 10 için yayınladığı son güncellemede ortaya tehlikeli bir durum çıktı. Sistemde görülen bir tehlike nedeniyle bilgisayardan dosyalar silindiği görüldü.

teknik destek

Gecenlerde Microsoft’ tan yeni Windows 10 güncellemesi yayınlandı. Sonra kısa sürede güncelleme geri çekildi.

Mcrosoft yaptığı etkinlikten sonra Windows 10 Ekim güncellemesini başlattı. Bir kaç gün önce bir söylentiye göre yeni güncelleme kişisel verilerin zarar görmesine neden oluyor. Bu söylentiden sonra bazı şikayetler geldi. Git gide yayılan sorun hakkında resmi açıklama nihayet geldi.

Tehlikeli Windows 10 güncellemesi

Windows 10 güncellemesinde sorun çıktı

Kullanıcıların ortaya çıkardığı sorun, dosyaların ve belgelerin silindiği yönünde. Bu sorunu doğrulayan Microsoft, yaşanan sorundan dolayı şimdilik 1809 sürümün dağıtımı durduruldu. Şu an otomatik güncellemelerden kaldırıldı. 

Reddit’ den yapılan bir paylaşımda isteyenler bu sürümü yükleyebilirler. Tabi denemek isteyen ve sonuçlarını kabul eden. Bazıları yeni güncellemenin getirdiği yenilikleri merak ettiğinden deneme amaçlı yüklüyor. İsteyen sanal işletim sistemi oluşturarak kullanabilir.

Windows 10 son sürümü yüklemek isteyenler bilgisayarının yedeğini almaları önerilir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın