Flash disk hedef dosya sistemi için çok büyük

Flash diske film atarken hedef dosya sistemi için çok büyük sorunuyla karşılaşanlar için resimli şekilde çözümlü anlatımı sizler için derledik. Peki nedir?

Flash disk hedef dosya sistemi için çok büyük
müşteri hizmetleri

Flash belleğe 4 GB ve üstü film attığımda ...dosyası hedef dosya sistemi için çok büyük hatası alıyorum diyenler varsa çözümü çok basit olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumla karşılaşanlar çok azdır diye düşünüyoruz. Bir çok büyük yer kaplayan formatlarda bu uyarıyla karşılaşılabilir. Örnek pkg, iso ve mp4 formatlarında görülmekte.

Hedef dosya sistemi için çok büyük, kullanılan disk yapısının belli dosya büyüklükteki verileri diske yüklemenize izin verilmediğini belirten uyarının adı. Kullanılan flash disk boyutu ne kadar yüksek olursa olsun bu mesajla karşılaşılacaktır. Buradaki temel sorun disk yapısının FAT 32 olmasından kaynaklıdır. NTFS olarak dönüştürürseniz yanlış hatırlamıyorsak 30 GB' ta kadar tek formatta dosya yüklenebilir.

Dosya yüklenmiyor sorununda çözüm şöyle:

  • Diski NTFS' ye dönüştüreceksiniz.
  • İsteyen Winrar kullanarak dosyayı bölebilir.
  • Dosya parçalama programıyla işlem yapılabilir.

Flash disk hedef dosya sistemi için çok büyük

Flash disk NTFS' ye nasıl dönüştürülür

  1. Bilgisayarımı açınız ve diskin üstüne sağ tıklayın.
  2. Biçimlendir' e tıklayınız.
  3. Dosya sistemini NTFS olarak seçiniz.
  4. Başlat dendiğinde her şey silinir ve dönüştürülür

Bunun dışında komut istemine Convert E: /FS:NTFS buradaki e olan disk yolu adı.

Çevirmede hata çıkıyorsa o zaman başka USB portuna takınız. Bunun dışında disk yapısında koruma şifre veya açma kapatma mandalı varsa bunun pasif edilmesi gerekir. Olur da disk yapısında problem varsa disk onarma programıyla işlem yapabilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayar yönetiminden dönüştürme ve bçimlendirmeyi yapabilirsiniz. 

Sürücünün üstüne tıkladığınızda biçimlendirmede yapacağınız işlemin ekran görüntüsü. Sorun çıkarsa birde hızlı biçimlendirmedeki işareti kaldırınız.

hedef dosya sistemi için çok büyük sorunu

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2020, 00:51
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri