İngilizce Windows 10 Türkçe dil paketi yükleme ve Windows 8.1

banner186

İngilizce Windows 10 Türkçe dil paketi yükleme ve Windows 8.1 Türkçe yapma. Windows 10 Türkçe yapma. Windows 10 Türkçe nasıl yapılır? Türkçeye nasıl çevirilir yüklenir?

İngilizce Windows 10 Türkçe dil paketi yükleme ve Windows 8.1
Müşteri Hizmetleri 29 Ekim 2016 Cumartesi 18:29

banner192
Bilgisayarımda Windows 7 veya Windows 8.1' dan  Windows 10' a yükselttim. Ama Windows 10 Türkçe dil desteğinde sorun var. Türkçe dil paketinde sorun çıkıyor ne yapmalıyım? Windows Türkçe yapmak çevirmek için adımlar resimli anlatım.

Windows 10 Türkçe dil paket sorunu, sürüm yükseltmelerinde veya manuel Windows 10 yüklemelerinde bazen dil sorunu ile karşılaşılabiliyor. Bu gibi sorunlarda manuel dil paketini yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.
 

İngilizce Windows 10 Türkçe dil paketi yükleme ve Windows 8.1


Windows dil paketini indirip dosya içerisinden çıkarıyoruz. "lp.cab” dosyasını bilgisayarda C veya D dosyasına atıyoruz. Klavyeden Win pencere tuşuna basılı tutup bir kez R tuşuna basıp çekiniz. Açılan çalıştır penceresine dism /Online /Add-Package /PackagePath:C:lp.cab yazıp enter' a basınız. C yazan kısım dosyayı attığınız yer. Sonra yine çalıştır penceresini açıp dism /Online /Get-Packages yazıp enter yaparak ingilizce olan dil paketini iptal ediyoruz. Son işlem bilgisayarı yeniden başlatmak.
 

​Window 7, Windows 8.1 ve Windows 10 Türkçe yapma dil paketini yükleme


Alternatif Windows dil paketini yükleme: Windows Pencere simgesi +R tuşları ile çalıştır bölümünü açıp lpksetup yazıp enter yapıp dil yükleme veya kaldırma adımlarını yapabilirsiniz. 

İngilizce Windows 10 Türkçe dil paketi yükleme ve Windows 8.1
Windows 10 Türkçe yapmaWindows 10 Türkçe nasıl yapılır
Gözat butonuna tıklayarak Türkçe dil paketinin olduğu yeri seçip dil paketini yüklemek için "İleri" butonuna tıklamanız yeterli.

Bu support.microsoft.com/tr-tr/help/14236/language-packs#lptabs=win10 adresten Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemini seçip indirebilirsiniz.
 
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×