IPTV destek hattı

IPTV destek hattı şeklinde abonelik hizmeti alanlar, yayında donma, ip tv açılmaması veya girilmiyor olması gibi çoğu sorun için çağrı merkezi yani iptv müşteri hizmetleri var.

IPTV destek hattı
müşteri hizmetleri

IPTV, 2-3 yıldır önemli hale gelen hizmetlerden biri. İlk akıllara Tivibu ile yerleşen bir terim oldu. Tabi daha önce de farklı yerlerde bu hizmet vardı ama pek yaygınlaşmamıştı. 

İnternet kullanılarak çok sayıda yayını ve medya formatını bir araya toplayan iptv, abaonelik hizmetiyle ücretli bir şekilde hizmet verilmekte. Hem legal hem de ilegal olarak satışı yapılan bu hizmette 3-4 paket şekli bulunmakta. Bu paketlerde istediğiniz yayınları seçme veya çıkarma hakkınız bulunuyor. Örnek cinsel yayınların kaldırılması.

IPTV paketlerinde önemli bir seçenek ise aynı anda birden fazla kişinin iptv' yi kullanması. Standart paketlerde çoğunlukla bir kişi kullanabilir. Gelişmiş yani premium abonelikte aynı anda çoklu cihazlarla izlenebilir. Örnek Smart TV, tablet ve telefondan.

IPTV müşteri hizmetleri var mı?

IP TV müşteri hizmetleri olarak paket satın alınan firma veya şirketin çağrı merkezi bulunmakta. Çağrı merkezi olarak yer alanlar legal olan kuruluşlardır. İlegal olarak müşteri hizmetleri ya da destek hattı şeklinde WhatsApp iletişim numarası yer alıyor. Bu telefon numarası aranamıyor ama mesajlaşma ile sorularınıza veya sorunlara cevap veriyorlar.

Yasal olmayan şekilde hizmeti verenlerin çoğu yurtdışından hizmet vermekte. Örnek Letonya, Ukranya, Fransa...

IP TV yasal olup olmadığı ve genel bilgilendirmeye IPTV yasal mı yazısından ve IPTV nedir yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz.

IPTV destek hattı

IP TV destek hattı arayanlar

Aldığınız yerden istediğiniz gibi destek hizmeti alamadığınızda özel danışmanlık hizmeti veren yerlerle görüşebilirsiniz. Bu yerler genelde gecede hizmet vermekte. Malum çoğu firmaların müşteri hizmetleri belli saat dilimlerde hizmet veriyor. Örnek akşam 18' e kadar. www.andronova.net

IP TV kurulumlarında, erişimde aksaklıklar, ayarlar ve genel kullanımlarla alakalı her türlü desteği sizin için araştırabilecek yerler var. Ama bir çoğu da hatayı internette araştırarak çözüm önerisinde bulunmakta.

IPTV şikayet için iletişim yerleri

Alınan hizmet yasal ise farklı kanallardan yardım almadan firmanın destek hattının aranması gerekiyor. Onlar sizin aldığınız hatayı görebilir veya tecrübeden dolayı neden olduğunu bilebilir.

Bazı yerler uzaktan cihaza erişimle sorunu çözebilirken bazıları ise sizi yönlendirerek sorunu çözmeye çalışmakta. Bire bir destek hizmeti evde veya iş yerine gelerek veren kuruluşlar çok az. Donanımsal arızalarda anlaşmalı teknik servise veya servislerle görüşerek sorunu çözebilirsiniz. Yetkili servis dışında yerlerle iletişime geçmemenizi öneririz.

  • Cihazda sinyal bulunmaması
  • Sık sık veya ara ara yayında donma sorunu
  • Uygulamadan atma veya oturum sonlandırma sorunu
  • Ağ hatası veya şifre geçersiz sorunu
  • Kanalların bazılarında yayın yok durumu
  • Cihazın sıfırlanması ve kurulumu

IPTV müşteri hizmetleri var mı?

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
İsa sen
İsa sen - 1 yıl Önce

Ben bir siteden IPTV simart TV aboneligini ücret ödeyerek başlattım.fakat 2 günden beri yayın alamıyorum .ve cvpda vermiyorlar ne yapmam lazım.?05052276210