Macbook çıktı nasıl alınır?

banner186

Mac yazdırma işlemi nasıl yapılır? Macbook Pro yazdırma nasıl yapılır? Macbook Air yazıcıya dosya nasıl gönderilir? Macbook yazıcı nasıl kullanılır?

Macbook çıktı nasıl alınır?
Savaş Taşcıoğlu 20 Ağustos 2016 Cumartesi 14:05

banner192
Mac yazdırma işlemi nasıl yapılır? Macbook Pro yazdırma nasıl yapılır? Macbook Air yazıcıya dosya nasıl gönderilir? Macbook yazıcı nasıl kullanılır? Mac çıktı nasıl alınır resimli anlatım?
 
Macbook üzerinden yazıcıyı kullanmanız, Macbook Pro, Macbook ve Macbook Air'da resimlerini, belgeleriniz ve yazdırmak istediğiniz herhangi bir dosyanın çıktısı nasıl alınır gibi sorularınızın cevabı makalemizde. 

Macbook yazdırma işlemi nasıl yapılır?

Mac bilgisayarlarınız üzerinden çıktı alırken bazı kullanıcılar çoğu zaman sorunlar yaşayabiliyorlar. Örneğin çıktı almadan önce yazıcının kapalı olması yada Mac bilgisayara yazıcının bağlı olmaması, Macbook üzerinden yazdır dediğinizde yazıcıyı Mac'in görmemesi gibi bu tür problemler günlük hayatta sıkça karşılaşılan problemler. 
 
- Macbook'ta çıktı alabilmeniz için öncelikle yazdırmak istediğimiz belgeyi veya fotoğrafı seçiyoruz, ardından Dosya menüsü üzerinden yazdır diyoruz. Yada Command +P kısayolunu kullanarak direkt olarak yazdırma ekranına gönderebilirsiniz. 
- Yazdır ekranı açıldığında ilk seşenek yazıcınızın seçimi hangi yazıcıdan çıktı almak istiyorsanız o yazıcıyı seçiyoruz. 

- Kopya sayısı ve kaç sayfa çıktı alacaksanız o sayıyı belirliyoruz. 

- Yazıcının ek ayarlarını görüntülemek için Ayrıntıları göster seçeneğine tıklayarak ayrıntılı yazıcı ayarlarınızı yapılandırdıktan sonra yazdır butonuna tıklamanız yeterli. 

Macbook çıktı nasıl alınır?

Yazdırma kuyruğu nasıl görüntülenir?

Yazdır butonuna tıkladıktan sonra yazdırdığınız belge yazdırma kuyruğuna gider eğer burada daha önceden bekleyen belgeler var ise çıktınızı alamazsınız. O yüzden daha önce gönderdiğiniz belgeleri kuyruktan silmeniz gerekir. 
 
Yazıcı, yazdırdığınız belgeyi kuyruğa gönderdiğinde Dock'ta aşağıdaki menüde yazıcı simgesi gelir onun üzerine tıklayarak kuyruğa ulaşabilirsiniz. Yada Apple Menüsü>Sistem Tercihleri>Yazıcılar ve Tarayıcılar> açılan ekranda birden fazla yazıcı var ise kendi yazıcımızı seçerek Yazıcı kuyruğunu aç seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. 
Yazıcı kuyruğunda yazdırılacak belgeleri durdurabilir veya yazdırma kuyruğundan çıkarabilirsiniz. Yada yazıcı ile ilgili bir yazdırma hatası var ise bu ekranda görüntülenir. 
macbook çıktı alma sorunu

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×