Paribu açılmıyor server error bir hata oluştu

Paribu açılmıyor bir hata oluştu (server error) ve service unavailable hatalarını alanların yapacakları ve dikkat etmeleri gereken hususlarda söz edeceğiz.

Paribu açılmıyor server error bir hata oluştu
müşteri hizmetleri

Paribu uygulamasına girdiğimde veya paribu.com girdiğimde "Server error, bir hata oluştu ve service unavailable" hatası alıyorum diyenlerin çoğunda genelde çıkan bir arızadan dolayı etkilendiğini söyleyebiliriz. Ekran uyarılarındaki mesajlarda server sorunundan çıktığını görüyoruz. Bu durumun  çoğunlukla yopun işlem zamanlarında çıkabildiğini belirtelim. Tabi beklenmedik teknik bir arıza çıkmadıysa yoğunlukla alakalı olabiliyor.

Uyarıların çoğunda kripto paralarda hızlı bir çıkış veya düşüş başladığında görülebiliyor. Ama beklenmedik bir durumda çoğunun aynı anda sisteme girerek işlem yapamay çalıştığında onaylanmıyor, ekrandan atıyor, giriş yapılamıyor ve yukarıdaki hataları verebiliyor.

Paribu açılmıyor sorunu yaşandığında kontrol edecekleriniz ve yapacaklarınız şunlar olacak:

  • Hem uygulamadan hem tarayıcıdan girerek deneyin.
  • Varsa başka bir telefon ve bilgisayarla test edelim.
  • İnternet bağlantılarını değiştirerek deneyiniz.
  • Genelde var mıdır diyerek araştırınız. 
  • Çok sık girmeye çalışanlar ya da birden çok oturumlarda güvenlik gereği bazen giriş engeli gelebiliyor.
  • Destek talebi için sol aşağıdaki "Destek iste" seçeneğini kullanın. 

Telefona müşteri hizmetlerine genelde sıkıntılı durumlarda ulaşamayacaksınız. Böyle bir durumda destek yazısını deniyorsunuz ve yine ulaşamadıysanız o zaman mail atmanız gerekiyor. 

  • Paribu e-posta adresi: [email protected] not olarak kullanıcı bilginizi yazmanız gerekecek. Örnek girişte kullandığınız telefon numarası gibi.

Paribu açılmıyor server error bir hata oluştu

Aşırı işlem durumlarında anında sıkıntı çıkaran yerlerin kullandığı sistem ve alt yapının zayıf olduğunu söyleyebiliriz. Büyük şirketlerde böyle bir şey çok nadir görülebilir.

Pek olmasa da dikkat edeceğiniz hususlar bulunuyor. Bilmediğiniz WiFi ağlarından, mobil cihazlardan ve PC' lerden işlem yapmadan önce güvenliğinden emin olunuz.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 18:15
müşteri hizmetleri
YORUMLAR