Telefonumun şarjı hemen bitiyor çözümü nedir?

Telefonumun şarjı hemen bitiyor çözümü nedir? Android ve iPhone cep telefonun erken biten pil şarj sorunu nedenini bir türlü çözemeyenler, telefonun şarj kullanım süresi nasıl uzatılır?

Telefonumun şarjı hemen bitiyor çözümü nedir?
müşteri hizmetleri

Telefonumun şarjı hemen bitiyor nedenini bilmiyor musunuz? Telefonun şarjı çabuk bitiyor diye yakınanların sayısı gün geçtikçe artmakta. Bunda telefon endüstrisinin yaptığı geliştirmeler, değişimler ve ürettikleri tasarımlar sebep olmakta.

Aslında bir bakıma telefonlarımızın işlevi gitgide artmakta yani daha çok iş yapmaktadır. Mantıken çok iş yapmakta çok enerji gerektirmektedir. Öyle ki günümüzde akıllı telefon kullanan insanların yarısından fazlası telefonunu her gün şarja takmakta olup şarj aletini de yanında taşımaktadır. Telefonumuzun batarya pil kullanım süresini nasıl arttırabiliriz, inceleyelim. 

Telefonumun şarjı hemen bitiyor çözümü

Siyah duvar kağıdı şarjı süresini uzatıyor

Eğer cihazının AMOLED ekrana sahipse, ki piyasada başta Samsun ürünleri olmak üzere bir çok ürün AMOLED ekrana sahiptir; kesinlikle koyu renkli hatta ve hatta mümkünse siyah bir duvar kağıdı kullanın. Bunun sebebi ise AMOLED ekranların yalnızca renkli pikselleri aydınlatmak için güç harcamalarıdır. Koyu bir duvar kağıdı kullanmanız durumunda siyah pikseller aydınlatılmayacağından pil tüketimi azalacaktır. Eğer mümkünse uygulamalarınızda da siyah bir arka plan kullanmanız yararınıza olacaktır.

Telefonumun şarjı hemen bitiyor çözümü nedir?

Pil ömrü nasıl uzatılır?

Pil ömrünü uzatmak küçük adımlardan oluşmakta. Fakat bu küçük adımları uygulamanız durumunda farkı sizde hissedeceksiniz. Telefonunuz da internette işiniz olmadığı sürece 3G' yi ve hatta mobil veriyi kapatın. 3G teknolojisi pili en çok tüketen şeylerin başında geliyor. 2G kullanarak rahatlıkla mail kontrolü, Whatsapp ve bazı uygulamalarda bildirimleri sorunsuz alabilirsiniz. Şarj kullanımda tahmini %30 tasarruf sağlarsınız.

GPS, Bluetooth ve Wi-Fi özelliklerini sadece kullanmanız gerektiğinde açın, işiniz bittiğinde kapatın çünkü bu 3' ü devamlı sinyal arayarak bataryanızın hızla bitmesine sebep olacaktır.

Telefonunuzun ekran parlaklığını kısık olarak kullanmanız da pil ömrünü uzatacaktır.

Telefonunuzu mümkün olduğunca sabaha kadar şarjda tutmayın çünkü bataryanın dolduktan sonra hala şarja takılı olması ömrünü kalıcı bir biçimde kısaltmaktadır.

Kullanmadığınız uygulamaları telefonunuzdan silin ki her açılışta mevcut uygulamalar taranırken fazladan güç harcanmasın. En çok pil tüketen uygulamalara lider olan Facebook' tur.

Telefonunuz da gereksiz mesaj, resim, video vb. şeyler bulundurmayın; bilgisayara atın yada silin ki hafıza da yer kaplayarak güç tüketimini arttırmasın.

Arka plandaki yenilenen uygulamaları durdurun. Gereksiz bildirimleri kapatın.

Titreşimi ve yazı sesini kapatmakta güç tüketimini azaltacaktır. Diğer bir yapmanız gereken şey ise ekranın otomatik kapanma süresine en düşüğe almak olacaktır.

Telefonunuza iyi davranın; her düşürdüğünüzde veya su kaçırdığınızda pil ömrünü etkiliyor olabilirsiniz. Ayrıca belirtmemize gerek yok ki telefon bataryası alacaksanız kesinlikle orjinal ürün alın ki başınız ağrımasın.

Batarya ömrünü uzatma uygulamaları

Telefonunuzun şarj süresi, uygulama marketlerinde yukarıda belirttiğimiz işleri otomatik kendi yapan veya farklı yöntemler kullanan uygulamalar mevcuttur. Easy Battery Saver uygulaması en popüler olanlar arasında. Bu uygulama arka planda kullanılmayan tüm uygulamaları kapatır, ekran parlaklığınızı ayarlar ve pil ömrünüzü uzatır.

iPhone telefonda erken şarj bitiyor ve telefonun şarj süresini uzatma Android aramalar için yazımız çözüm önerisi olarak karşınıza çıkabilir.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Hüseyin
Hüseyin - 1 yıl Önce

Selamünaleyküm ben yeni batarya aldım orjinal ama sarjım cabuk bitiyor neden acaba telefon ismide samsung a3 310f 2016

Başka şarj cihazında deneme
Başka şarj cihazında deneme @Hüseyin - 1 yıl Önce

Orjinal olduğundan emin misiniz? Batarya mAh değerli doğru mu? Şarj cihazı orjinal mi?

Humeyra
Humeyra - 2 yıl Önce

Meraba benim Samsung es5 telefonum var taze bi telefon degil ozellikleri guzel sarj cabuk bitiyor resmen sarj aletine bagli disarda sorun oluyor kapaniyor bunun icin bi oneriniz var mi

Galaxy S5 çabuk şarj bitiyor
Galaxy S5 çabuk şarj bitiyor @Humeyra - 2 yıl Önce

Bataryasını kontrol ettiriniz. Birde orjinal şarj cihazı kullanıyor musunuz?

Mehmet Yalçın
Mehmet Yalçın - 2 yıl Önce

Benim eski tel.im Note 3 te donma ve kapanma sorunu olmuştu Bataryasını 2. elden değiştirdim Bu sorunlar düzeldi ama şimdi de telefon kapalıyken bile şarj sıfıra iniyor Açıkken hiç kullanmasam bile şarj tükeniyor, özellikle belli bir yüzdeden sonra hızlanıyor Başka bir sıkıntı yok Bunun çözümü nedir? Yazılımsal, format vs. wifi servis çözümü (ya da başka) var mı Cevaplarsanız çok memnun olurum

Gülsün taşdemir
Gülsün taşdemir - 2 yıl Önce

Telefonumun şazı hemen bitiyo ne yapmalıyım

Ali hayal
Ali hayal - 2 yıl Önce

Benim Vestel Venüs v5 100iken 10dakkada 90 oluyor

özgür uludağ
özgür uludağ - 2 yıl Önce

Yüzde yüz olan şarj 10 dakikada bitiyor neden

Hehejwsjms
Hehejwsjms - 2 yıl Önce

Telefonun şarjı açıp kapatınca bir azaliyor hemen aciyom bir düşmüş arada oluyor
ve 50 olduğu hemen 10 saniyede 49 oluyor sonra 48 garantiye verdik bisey yok dediler

Şehriban
Şehriban - 2 yıl Önce

telefonum markası venüs 5570 çok çabuk şarjı bitiyor ne yapmalıyım

Yasin
Yasin - 2 yıl Önce

Telefonum s5 samsung jarji az gidiyor yardin

WEEEEEEED
WEEEEEEED - 2 yıl Önce

NGHTEJGRDDMFJGH

hali
hali - 3 yıl Önce

nklhJ,

ESMA
ESMA - 3 yıl Önce

telefonumun şarjı anında bitiyo birde androidli değilll

Melis Türkeli
Melis Türkeli - 3 yıl Önce

S3 mini samsung hızla şarjı boşalıyor 100 den 70 e düştü beş dakikada

Esma
Esma - 3 yıl Önce

Telefonum j3 sarjim cokcabuk bitiyor onceden böyle degildi

Serkan
Serkan - 3 yıl Önce

Cep telefonumun markası LG, bataryası çabuk bitiyor.


Teknoloji haberleri