Unutulan kablosuz Wifi ağ şifresi nasıl öğrenilir bulunur?

Unutulan kablosuz Wifi ağ şifresi nasıl öğrenilir bulunur? Wi-Fi kablosuz şifremi unuttum nasıl öğrenilir? Modem arayüzünden kablosuz şifre nasıl öğrenilir? Modeme girerek wifi kablosuz şifreyi bulma.

Unutulan kablosuz Wifi ağ şifresi nasıl öğrenilir bulunur?
müşteri hizmetleri

Unutulan kablosuz ağ şifresini öğrenme. Wi-Fi şifresi nasıl değiştirilir? Kablosuz ağ şifremi unuttum nasıl öğrenilir? Modem içerisinden kablosuz şifreyi öğrenme ve değiştirme! Windows XP, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10

Yaşadığımız dünyada gün geçtikçe teknolojik yenilikler sürekli olarak insanların hizmetine sunulmaktadır. Bu hizmetlerin en önde geleni şüphesiz internet teknolojisidir. İnternet teknolojisi ise zaman içerisinde değişim göstermiş ve bağlantı olarak ikiye ayrılmıştır.

İnternet bağlantısı çeşitleri: Kablolu bağlantı ve kablosuz bağlantı ( wifi).

Unutulan kablosuz Wifi ağ şifresi nasıl öğrenilir bulunur?

wi-fi-sifre-ogrenme-4

wi-fi-sifre-ogrenme-5

Kablolu bağlantı nedir? İnsanlar ev, iş veya başka bir noktada internete genellikle bağlantılı olan kablolu internet aracılığı ile başlamaktadır. Bağlantı fiziki bir kablo aracılığı ile yapılan bağlantı türleridir.

Kablosuz bağlantı nedir? İnsanlar arasında genellikle wifi bağlantı olarak bilinen bağlantı çeşidi hayatımızın tüm içeriğinde mevcuttur. Mobil telefonlardan veya diz üstü bilgisayar modellerinden bağlanılan kablosuz bağlantı yani wifi, gerekli güvenlik şifreleri ile korunmaktadır.

İnsanlar bu bağlantı yolunu kullanabilmesi için modem için üretilen gerekli güvenlik şifresine ihtiyaç duymaktadırlar.  Bu şifrelerin unutulması veya kaybolması durumunda internet destek sağlayıcı firma aranarak modem için yeniden şifre oluşturulmaktadır. Müşteri temsilciliği ile yapılacak görüşmeler neticesinde gerekli güvenlik aşamaları tetkik edildikten sonra görevli size uygun bir işlem yapacaktır. Bu işlem neticesinde wifi şifresi için yeni bir şifreleme talebi oluşturulmakta ve yeniden bir şifre tanımlama işlemi yapılmaktadır. Bu işlemden sonra wifi bağlantısı açılmalı ve girilen şifre ile bu neticelendirilmelidir.

İnsanların yapacakları herhangi bir hata genellikle kurtulabilir ve geriye dönüştürülebilir hatalar olarak bilinir. Müşteri hizmetleri, müşteri temsilcilikleri gibi kurumlar insanların yardımı için işlem yapmaktadır.

Kablosuz (wifi) şifresini modem arayüzünden öğrenme

Kablosuz (wifi) şifresini modem arayüzünden öğrenme

İnternet bağlantısını yaptığınız modem arayüzüne giriş yaparak kablosuz veya WLAN seçeneğine giriş yapıp güvenlik / şifre bölümünden eski şifreyi görebilirsiniz.

Modem arayüzüne giriş yapabilmeniz için modeme bağlı bilgisayardan internet sayfası açıp modem ip adresini girmeniz gerekiyor. Genel modem ip adresleri 192.168.1.1, 192.168.2.1, 192.168.0.1 ve 10.0.0.2. Modem arayüz kullanıcı adı admin ve şifre ise admin, ttnet, superonline, ttgalaksi ya da boş geçiyorsunuz.  

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 11:19
müşteri hizmetleri
YORUMLAR