Windows 10 ekran ve ses durduruldu hatası

Bilgisayarlarda Windows 10 güncellemesi ekranda mavi ekranın çıkmasına ve bazılarında ise ses durduruldu hatasına neden oldu.

Windows 10 ekran ve ses durduruldu hatası
müşteri hizmetleri

Yeni Windows 10 güncellemesiyle WinSXS adlı klasörün zarar gördüğü açıklanan problemde son güncellemeyi yapanların bazılarında mavi ekran hatası ve sesi durdurma sorunu çıktığı söyleniyor. Şu an yurt dışındaki kullanıcıların bazılarında bu durum görülmekte.

Güncellemenin %40 ve %100 seviyelerinde problem çıkabiliyor. 0x800f081f sorunu görüldüğü yükseltmede sorunsuz işlem tamamlandığında ise ses sorunları çıkabiliyor.

Ses çalarken durdurulması ve sonrasında sürücü yüklü değilmiş gibi çalışmaması çıkabiliyor. Başka sorunlarda var mıdır henüz bilinmiyor ama yüklemeyi yapmak istemeyenler için aşağıdakileri kontrol ediniz.

  • Aşağıdaki arama bölümüne ayarlar yazarak bölümü açınız.
  • "Güncelleştirme ve güvenlik" kısmına girin.
  • Gelişmiş seçenekleri açın ve gerekli adımları uygulayın.

Gerekli düzenleme yapılana kadar güncellemelerin durdurulmasını öneririz. Tabi ülkemizde böyle bir durumla henüz karşılaşanlar olmadığını belirtelim. 

Windows 10 ekran ve ses durduruldu hatası

Güncelleme sonrasında sıkıntı yaşayanların güvenli moddan onar özelliğini çalıştırmasını ve duruma göre sistem geri yüklemenin kullanılmasını öneriyoruz.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 20:45
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri