Teknik Özellikleri Gün Yüzüne Çıkan Moto X’in İlk Test Puanları Geldi

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Motorola’nın Google bünyesine geçtikten sonraki en büyük atağı olarak değerlendirilen Moto X’in resmi lansmanına sayılı günler kaldı ve telefon cephesinden detaylar gelmeye devam ediyor. AndroidPolice sitesi telefonu bir süre test ederek hem teknik özellikleri gün yüzüne çıkardı hem de ilk performans değerlerlerini sunarak Moto X’in sunacağı gücü gözler önüne serdi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İlk olarak teknik özelliklerden başlayacak olursak; Moto X gücünü 1.7GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon MSM8960DT işlemcisi, Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM’den alacak. Telefonda 16GB’lık bir depolama birimine yer verilirken kullanıcıya ayrılan kısım ise 12GB seviyesinde.

Clear Pixel teknolojisine sahip 10.5MP çözünürlüklü ana kameranın yer aldığı telefonda, ön kameranın ise 2.1MP çözünürlükte olduğu görülüyor. Telefonun ekran boyutu 4.7-inç olacak ve söz konusu ekranı HD çözünürlüklü AMOLED panel oluşturacak. Moto X’in ekranında sanal tuşlar yer alacak ve bu sebeple kullanıcılar ekranın 4.5-inçlik kısmını kullanabilecek.

Android 4.2.2 ile çalışan telefonda Motorola’nın herhangi bir arayüze yer vermediği görülüyor. LTE desteği sunacak telefonda aynı zamanda yakın alan iletişimi olarak isimlendirilen NFC teknolojisi de yer bulacak. Merak edilen gelişmelerden bir diğeri de Moto X’te yer alacak pilin kapasitesi. Sitenin elde ettiği bilgilere göre telefonda 2.200mAh kapasiteli bir pil alacak.

media 2918

Telefonun elde ettiği test sonuçlarına değindiğimizde ise, AnTuTu testinde 18.753 puan karşımıza çıkıyor. Moto X’in elde ettiği puan Galaxy S3’ü geride bırakırken, Nexus 4 ve Galaxy Note 2’ye ise yakın bir puan aldığını söyleyebiliriz.

Moto X, grafik performansını ölçen 3DMark Ice Storm Extreme testinde ise 7.143 puan elde ederken, oldukça iyi bir değer elde etti. Ancak söz konusu testin sadece Full HD telefonlara destek veriyor olması elde edilen puan üzerinde olumlu bir etki sağladığı düşünülüyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
media 2919

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir