Apple ve Samsung güncelleme ile telefonları yavaşlatıyor mu

Apple' ın iPhone yavaşlatmasından sonra Samsung içinde aynı söylentiler çıktı. İtalya' dan hem Samsung' a hem de Apple' a para cezası geldi. Güncellemeler yavaşlatıyor mu?

Apple ve Samsung güncelleme ile telefonları yavaşlatıyor mu
müşteri hizmetleri

Bu yıl Apple' ın gizli aldığı sıkandan kararı iPhone kullanıcılarını sinirlendirmişti. Neydi bu karar derseniz hemen akıllara gelen yeni iOS sürümlerle eski modeller yavaşlatılarak yeni modellere geçişi hızlandırma.

Gündeme bomba haberle düşen yavaşlatma iddiaları için Apple resmi açıklama yaparak doğruladı. Kullanıcılarından özür dileyerek amayla devam etti. Neydi gerekçesi bir hatırlayalım...

Kullanıcılarımızın daha iyi bir telefon kullanmaları için alınan bir karardı.... Hadi be... gelde inan...

Apple ve Samsung güncelleme ile telefonları yavaşlatıyor mu

Güncellemelerle telefonlar yavaşlatılıyor olabilir mi?

Samsung içinde aynı söylentiler ortaya atıldı. Kasıtlı olarak Android güncellemeleriyle cihazlar kademeli yavaşlatılıyor. Bunu söyleyen kim ya da nere dersiniz! İtalyan rekabet kurumu. Bu kurul Apple' a 10 milyan ve Sasmsung' a ise 5 milyon Euro ceza kesti.

Kurulun araştırmasına göre tespit edilen bulgularda, aynı zamanda düzenli yayınlanmış sistem güncellemeleriyle telefonlar kasıtlı bir şekilde yavaşlatılıyor. 

İddiaları Samsung yalanladı ve karara itiraz etti. Bu şekilde bir güncelleme yayınlamadıkları ve her zaman kullanıcılarına kaliteli deneyim sunduklarını belirtti.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Vatandaşlar..
Vatandaşlar.. - 2 yıl Önce

samsung note 4 eskigisi gibi değil çok yavaş..hemde pili çabuk bitiyor.3220 mAh.var..samsung çok hile yapıyor düşüncesindeyiz..vabalimiz boynuna samsung yetkililerinin..son olarak 653 .gb.sistem güncellemesi geldi..note 4 manyaklaştı..kamerada iyi çalışmıyor..cpusu zaten eski 5423 cpu..nenemin zamanından kalma..güncelleme 1 tane verdi 6.01..hala aynı..4 seneden beri..samsung çok günah alıyor..biz samsung kullandığımız için diğer telefonları bilmiyoruz..paramızda yok..yenisini alalım..Apple 5 yıllık telefonuna güncelleme verdi..12.1 samsung note 3 ve 4,,e 7.VE 8.güncellemesini vermedi..yuh diyoruz.apple ucuz olsa yok satar..applede PARA DELİSİ..samsung gibi..ucuzlat apple..samsung,tan kurtulalım..servisleride iyideğil......E 5 yolundaki servis 1 ay telefonu alıyor..hiç bakım ve tamir yapmadan geri veriyormuş..arkadaşlar feryat etti..çok kazıkçı.